Čištění sprchového koutu

Tajemství zářivě čistého sprchového koutu

Sprchový kout může být vaším útočištěm pro relaxaci po náročném dni, ale udržet ho v perfektním stavu vyžaduje pravidelnou péči a údržbu. Ať už máte moderní černou baterii, která dodává vaší koupelně šmrnc, nebo klasickou baterii s chromovým povrchem, která září čistotou, správné čištění a údržba jsou klíčem k jejich dlouhodobému vzhledu a funkčnosti. Přinášíme vám tipy a rady, jak na to.

Baterie do sprchového koutu

Srdcem sprchového koutu je bezesporu sprchový set s baterií. Na trhu si můžete vybrat z nepřeberného množství baterií různých barev, ale i tvarů, dostupné jsou rovněž produkty vybavené různými technologiemi. Oblíbené jsou například úsporné modely. Širokou nabídku baterií do sprchového koutu si můžete prohlédnout zde.

V posledních letech se ale nejvíce těší oblibě baterie černé barvy. Jsou totiž stylové a moderní, ale skvrny od vodního kamene a otisky prstů na nich mohou být vidět o něco více než na jiných barevných variantách. Mnohé baterie disponují speciální povrchovou úpravou, která čištění a údržbu usnadňuje – povrch stačí přetřít pouze prstem či lehce navlhčeným hadříkem. Pro čištění černých baterií používejte měkkou látku, v případě většího znečištění doporučujeme mírný čistící prostředek. Vyhněte se abrazivním čističům, které by mohly poškrábat matný povrch.

Klasikou, která se hodí téměř do každého stylu koupelny, jsou baterie s chromovým povrchem. Chromové baterie udržíte zářivě čisté díky směsi vody a octa, kterou aplikujete pomocí měkkého hadříku. Tato směs účinně odstraní vodní kámen a zanechá povrch lesklý. Baterie otírejte dosucha ideálně po každém použití, abyste předešli tvorbě skvrn od vody a zachovali jejich lesk.

Utřít do sucha

Dveře sprchového koutu

Skleněné dveře vašeho sprchového koutu mohou rychle ztratit svůj lesk kvůli usazeninám vodního kamene a mýdlovým skvrnám. Překvapivě účinná v boji proti těmto usazeninám je směs vody a octa. Nejenže je efektivně odstraní, ale také zanechá sklo křišťálově čisté. Směs připravíte jednoduše smícháním rovných dílů vody a octa, poté můžete aplikovat na skleněný povrch pomocí rozprašovače. Nechte chvíli působit, a nakonec opláchněte vodou.

Pro extra lesk můžete použít směs vody a citronové šťávy. Příprava směsi i postup čištění bude stejný, jako v případě směsi vody a octa. Pro usnadnění čištění skleněných sprchových dveří doporučujeme pořídit si i stěrku na sklo, která vám pomůže rychle a efektivně odstranit ze skleněného povrchu kapky vody po každém sprchování, čímž zamezíte tvorbě skvrn při jejich zasychání.

Velkým pomocníkem jsou rovněž vysavače na okna. Tyto přístroje jsou navrženy tak, aby efektivně odsávaly vodu a čistící roztoky, a zanechávají za sebou perfektně čistý a suchý povrch bez námahy. Vysavače na okna jsou obzvláště užitečné v domácnostech, kde se často vyskytují tvrdé vodní usazeniny a je potřeba častější a intenzivnější úklid. Využijete je jak při úklidu dveří sprchového koutu, tak při mytí oken či velkých skleněných ploch na balkóně.

Úklid koupelny

Sprchová vanička a dlažba

Máte-li ve sprchovém koutě sprchovou vaničku, jednou za čas použijte pastu z jedlé sody a vody pro hloubkové čištění. Tato směs pomáhá odstranit zaschlé zbytky mýdla a jiné nečistoty.

Populárnější variantou jsou ale v posledních letech sprchové kouty s dlažbou. Pro čištění dlažby v můžete použít stejnou směs vody a octa, která je účinná i na baterie a skleněné dveře. Pro štěrbiny mezi dlaždicemi použijte starý zubní kartáček, abyste odstranili plíseň a zbytky mýdla.

Udržení sprchového koutu včetně baterií, skleněných dveří, sprchové vaničky a dlažby v čistotě není jen otázkou estetiky, ale také hygieny a dlouhodobé udržitelnosti vaší koupelny. S těmito jednoduchými, ale účinnými tipy a triky můžete zajistit, že váš sprchový kout bude vždy zářit čistotou a bude připraven poskytnout vám příjemné útočiště pro každodenní relaxaci.

Údržba sprchového koutu

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *