zehnder_cz_PR_rekuperace

Snížení nákladů na teplo? Řešení nabízí řízené větrání

Systém řízené ventilace v kombinaci s rekuperací dokáže výrazně snížit náklady na teplo! Věděli jste, že díky rekuperaci lze opakovaně využít až 95 % tepla z interiéru vaší nemovitosti? Jedná se přitom o teplo, za které jste zaplatili nemalé peníze a zároveň teplo, které dnes bez užitku vypouštíte do exteriéru v rámci neřízeného větrání.

Systémy řízeného větrání s rekuperací vám budou pravděpodobně důvěrně známé z návštěv vašich oblíbených restaurací, hotelů, sportovišť apod. Méně známým faktem je, že podobné systémy jsou vhodné i pro domácnosti, a to bez ohledu na dispozice či vytápěnou plochu. I domácnosti se pak mohou těšit ze všech výhod v podobě absence:

  • vydýchaného vzduchu v interiéru,
  • silného proudění vzduchu způsobeného nárazovým větráním okny,
  • výrazných výkyvů teplot před a po nárazovém větrání okny,
  • zvýšeného hluku pronikajícího do interiéru zvenčí,
  • vniknutí nečistot a nadměrné vlhkosti do interiéru,
  • zvýšeného nebezpečí vniknutí cizí osoby či předmětu do interiéru.

Popis principu funkčnosti systému řízeného větrání

I domácnosti ocení výraznou úsporu na nákladech za energie

Jak již bylo uvedeno výše, za pomoci rekuperace lze opětovně využít až 95 % tepla, které nyní bez užitku vypouštíte do exteriéru v rámci nárazového větrání okny. Pokud tedy často větráte i během topné sezóny, můžete výrazně snížit své náklady na energie.

Požádejte o bezplatný návrh systému řízeného větrání 

Více o systémech řízeného větrání z dílny společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o včetně referencí spokojených klientů najdete na internetových stránkách https://www.zehnder.cz/.

Přímo na stránkách můžete požádat zástupce společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o o bezplatný návrh systému řízeného větrání ve vaší domácnosti.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *