bydletsnadno.cz_cisteni-fasad-ars_cz_nahledovy

Jak se zbavit plísně, která vám hyzdí fasádu?

Investovali jste nemalou částku do rekonstrukce domu a zanedlouho poté se na fasádě objevily nevzhledné zelené mapy? Čištění vodou s jarem „překvapivě“ nepomáhá a stavební firma krčí rameny – její chyba to přece není a musíte si a plísní poradit sami. Jak se problémem vypořádat a předejít, aby se neopakoval?

Co je příčinou vzniku plísní?

Plísně, řasy i jiné organické nečistoty milují severozápadní zdi. Libují si v kombinaci vlhka, chladu a stínu, šíří se velmi rychle a mohou mít negativní dopad na vaše zdraví. A pokud okamžitě nezasáhnete, kolonie se rychle rozšíří po celé ploše a čištění bude o to nákladnější.

 

Ze zdravotního hlediska je přítomnost řas v pořádku. O plísni se však nic takového konstatovat nedá. Při růstu produkují těkavé organické láky, které z dlouhodobého hlediska dráždí pokožku a oči, způsobují bolesti hlavy a poškozují sliznice dýchacích cest. Mohou zapříčinit vznik astmatu, atopického ekzému a dalších závažných zdravotních problémů.

bydletsnadno.cz_cisteni-fasad-ars_cz_01

 

Prvním krokem by mělo být důkladné odstranění všech nečistot. Poté aplikace protiplísňového nátěru, který poslouží jako prevence a zajistí, aby se na fasádě plíseň dlouho neobjevila.

 

Při výběru nátěru proti plísním je třeba zohlednit několik faktorů – především pak druh a velikost stavby a míru znečištění.

Nestačíte na to sami?

Není-li ve vašich silách čištění fasády a aplikace speciální barvy svépomocí, obraťte se na profesionály z AXIOM REAL. Kvalifikovaní technici mají s odstraňováním nečistot bohaté zkušenosti, rádi vám poradí a doporučí vhodný protiplísňový nátěr. V případě zájmu se postarají o kompletní vyčištění, a to bez ohledu na stupeň znečištění.

 

 

Pracovníci AXIOM REAL používají vysoce kvalitní nátěry fasád, které jsou odolné vůči vnějším vlivům a ochrání fasádu před plísní po několik let. Další informace najdete na www.cisteni-fasad-ars.cz.

 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *