Vana v koupelně zbaví stresu

Proč jsou vany božské? Koupele vás zbaví stresu i bolesti

Milujete koupele a pravidelně se jim oddáváte ve své vaně? Dobře děláte. Benefitů koupání ve vaně existuje tolik, že jsme pro vás vybrali jen ty nejzásadnější.

Řekněte sbohem stresu

Máte psychicky náročné zaměstnání? Jste přes celý den vystaveni ohromnému tlaku a stres je pro vás na denním pořádku? Zapomeňte na něj ve své vaně, kterou si napusťte horkou vodou. Právě horká voda pomůže uvolnit vaše svaly, a pokud si budete horkou lázeň dopřávat pravidelně, dojde také ke snížení stresu. Vany jsou zkrátka skvělé společnice, když si potřebujete po celém dni odpočinout a uvolnit se. Aromatické oleje a pěny do koupele jsou příjemnými bonusy.

Dejte si vanu, když chcete lépe dýchat

Trápí vás respirační obtíže? Ponořte se až po krk do teplé vody a zhluboka dýchejte. Teplá voda a tlak, jenž na vaše plíce vyvíjí, má pozitivní dopad na kapacitu vašich plic i na příjem kyslíku. Díky páře, jež se během vaší koupele v horké vodě vytvoří, se vám bude rovněž lépe dýchat, protože si pročistíte také své dutiny.

Koupele mají pozitivní vliv na srdce

Neradi trávíte čas v posilovně? Místo šlapání na rotopedu si můžete dopřát horkou koupel v pohodlí svého domova. Vlivem teplé vody se vám zrychlí srdeční tep, následkem čehož se lépe prokrví celé tělo, a ještě dojde k jeho příjemnému zahřátí.

Nepodceňujte pozitiva, jež vám vana v koupelně přináší. Pravidelné horké koupele jsou zdravé pro vaše psychické i fyzické zdraví. Během koupání dojde k uvolnění svalů, zvýšení kapacity vašich plic, pročištění dutin, zvýšení srdečního tepu, prokrvení i zahřátí celého těla. Potřebujete ještě další důvody k tomu, abyste si po práci dopřáli horkou lázeň se svými oblíbenými esenciálními oleji a pěnou do koupele?

Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *