Pojištění stavby si můžete sjednat i online. Obraťte se na Yespojištění

Pojištění stavby – nemovitosti pokryje škody, které vznikly na konkrétní stavbě a jejích stavebních součástech, nepokrývá vybavení, do kterého se vztahuje i nábytek. Na to je potřeba sjednat pojištění domácnosti.

Sjednejte si pojištění online, není na tom nic těžkého

Pojištění stavby si můžete sjednat i online. Nabídku i srovnání naleznete na stránkách yespojisteni.cz. Pokud si zde sjednáte pojištění stavby online, získáte 10 % slevu. Veškeré potřebné dokumenty obdržíte do své e-mailové schránky a platbu můžete provést platební kartou přes internet. Ušetříte tak čas, který byste jinak trávili cestou na pojišťovnu a zpět a pojištění si můžete sjednat kdykoli a odkudkoli.

K dispozici máte také online kalkulačku, díky které si vyberete to nejvýhodnější pojištění nemovitosti. Potřebujete pouze svoje osobní údaje a údaje o nemovitosti – adresu a obyvatelnou plochu. 

Jaké nemovitosti si můžete pojistit?

Nemusíte si pojišťovat pouze byt či dům. Pojistku můžete sjednat také na chatu či chalupu nebo samostatně stojící garáž, hotel nebo restauraci. Také vedlejší stavby lze pojistit. Do této kategorie spadají hospodářské budovy, bazén na zahradě nebo oplocení stavby.

Výhodou pojištění nemovitosti je fakt, že pokryje i škody, jež vznikly na součástech domu nebo bytu, bez kterých by nemovitost nebyla funkční – kotel, zabudovaná klimatizace, radiátory, odvětrávání. V případě, že dojde k poškození a vy budete mít sjednanou pojistku, není potřeba půjčka od banky na opravu vzniklých škod.

Proti čemu můžete nemovitost pojistit?

Do základní kategorie by měly být zahrnuty tyto události – požár, výbuch plynu, zborcení nemovitosti, úder blesku, pád letadla, vichřice, krupobití, zemětřesení, vloupání a krádež, ničivé působení vody z vodovodního zařízení (vytopení bytu).

Širší nabídku pak zahrnuje zničení stavby pod tíhou sněhu, pádem předmětu (stromu), sesuvy půdy, nárazem vozidla, poničení mrazem, vyplavení vodou z kanalizace, škody způsobené přepětím nebo podpětím elektrické sítě nebo vandalismus. V případě že máte doma větší akvárium, tak i škody, které způsobí voda při jeho prasknutí.

Na co se zaměřit?

Vzhledem k tomu, že pojištění nabízí velké množství pojišťoven, ideální je porovnat si jednotlivé nabídky. Pomůže vám kalkulačka pojištění na stránkách yespojisteni.cz. Důležitou roli hraje výše platby pojistného, výše pojistných limitů – finanční náhrada škody od pojišťovny. Čím je limit vyšší, tím více jste ochráněni. Zaměřte se také na míru ochrany – poplatky, výše plnění a výčty pojistných situací pro plnění. Vhodné je popřemýšlet i o pojištění doplňkovém. Tady se jedná nejčastěji o pojištění odpovědnosti za škody. Můžete tak získat nejen další výhody, ale také slevu na pojištění.

Zdroj obrázku: Proxima Studio / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *