Plastová okna do novostaveb i rekonstruovaných objektů

S kvalitními plastovými okny hodně ušetříte. Jsou cenově dostupná a skvěle izolují. V zimě udržují teplo v domě a v létě zamezují přehřívání objektu. Za splnění jedné podmínky – investujete-li do těch skutečně kvalitních! Poradíme vám, na základě jakých parametrů je poznáte.

Trápí vás vysoké nedoplatky za energie? Třeba je váš problém v nekvalitním těsnění oken. Nebo nedostatečném zasklení. Výměna oken za nová v tom případě vaše náklady na energie srazí na nezbytné minimum.

Jaká okna zvolit?

Výběr vhodných oken je ovšem potřeba pečlivě zvážit i u novostaveb. Na výběr máte hned několik možností. Vybírat můžete z oken dřevěných, hliníkových, hliníkovodřevěných či plastových. Pomineme-li cenově náročná okna hliníková, na údržbu náročná okna dřevěná, dobrou volbu díky skvělému poměru ceny a kvality představují kvalitní okna plastová.

Zaměřeno na kvalitu

Pojem kvalitní je zde rozhodně na místě. Protože právě kvalita vašich nových oken je zárukou jejich funkčnosti a dlouhé životnosti. Při výběru dodavatele vašich nových oken v první řadě hleďte na reference. Má známý skvělé zkušenosti se svými novými okny? Vezměte si kontakt na jejich výrobce. Hledat můžete i na internetu. Do vyhledávače si zadejte například pojem výroba plastových oken Plzeň, plastová okna Plzeň či montáž oken Plzeň a vyberte takového, jenž vám bude nejvíce vyhovovat.

Špičkové okenní profily, skla i kování

Ještě více než na působnost v okolí bydliště hleďte na materiály, jež daný výrobce při výrobě používá. Konkrétně u oken se jedná o kvalitu okenních profilů a možnosti zasklení. Plzeňská firma PGOkno, s.r.o. například při výrobě používá špičkové německé profily Kömmerling, které v současné době patří k tomu nejlepšímu, s čím se na trhu s okny můžete setkat. Okna s těmito profily skvěle tepelně i zvukově izolují, a navíc umožňují vybavit je dvojskly i trojskly.

Na pohled dřevěná, v reálu z odolného bezúdržbového plastu

Díky bohaté škále dekorů navíc moderní plastová okna nerozeznáte třeba od oken dřevěných. Na rozdíl od nich jejich povrch však nebudete muset obnovovat pravidelnými nátěry. Sloužit vám přitom budou i několik desítek let. Více informací týkajících se technických parametrů oken najdete přímo na stránkách společnosti www.pgokno.cz.

Autor příspěvku: Redakce

2 komentáře: „Plastová okna do novostaveb i rekonstruovaných objektů

  Linda

  (28.5.2020 - 6:47)

  My máme v našem domě plastová okna s trojskly. Myslím si, že by se na oknech nemělo šetřit, protože pak to bude každou zimu hodně znát. My jsme si proto vybrali kvalitní plastová okna a v zimě se ukázalo, že jsme si vybrali dobře, protože nám domů netáhne.

  Luděk

  (7.6.2020 - 13:06)

  My jsme si koupili starší rodinný dům a také jsme mysleli, že budeme muset kupovat nová plastová okna, ale nakonec stačilo koupit nové těsnění a okna přetěsnit. Vypadají pěkně, jen je stačilo trošku poupravit a ušetřili jsme tak alespoň peníze za nová okna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *