dekorace bytu

Originální dekorace do vašeho bytu

Asi každý má rád pocit, kdy se vrací domů a ví, že tam na něj čeká příjemné prostředí, které má rád. K vytvoření takové atmosféry jsou samozřejmě zapotřebí i nejrůznější dekorace. Různé obrázky, dřevěné dekorace, nebo barevně sladěné polštářky jsou asi běžným prvkem, ale co když hledáte něco odvážnějšího? Jaké originální dekorace můžete do vašeho bytu umístit?

Velkoformátové plakáty a tapety

Plakáty s tím, co máme rádi, si na zdi svých pokojů věšíme často od útlého věku. Většinou ale mají jasně daný tiskový formát a jsou ohraničeny rámem, nebo volně umístěny na zeď. Skvělou možností je ale „nebát se“ a dovolit si umístit plakát opravdu přes celou zeď. Samozřejmě, tento styl dekorace není pro každého a musíte mít velkou dávku fantazie, abyste si celkový dojem uměli předem představit, ale výsledek může být skutečně skvělý. U velkých formátů se obecně doporučuje volit tlumenější barvy, nebo černobílé provedení, které umožňuje doplnit výraznou dekoraci na zdi dalšími, drobnými předměty. Častým motivem pak bývají pohledy na města, či přírodu, s tím byste vedle šlápnout neměli

Sytě barevné zdi

Většina bytů bývá vymalována bílou barvou, nebo jemnými pastelovými tóny. Pokud ale navštívíte nějaké obchodní domy s nábytkem a zamyslíte se, proč vystavené interiéry působí tak dobře, dojde vám to. Často mají minimálně jednu zeď vymalovanou opravdu sytým odstínem určité barvy. Často jde o tmavé odstíny modré, zelené či šedé. Prostor se sice díky takovým barvám může opticky zmenšit, ale výsledný dojem v místnosti bude stát za to. Pokud předem promyslíte, jak vhodně doplnit další výzdobou, budete nadšeni. A pokud ne, tak každá zeď se dá přemalovat!

Industriální dekorace

Typ dekorací, který se často líbí zejména mužům, ale i ženy mohou ocenit tento styl dekorací. Industriální dekorace jsou často plastické a nejčastěji jde o nejrůznější kovové předměty. Mohou to být ozubená kola, různé staré výrobní nástroje a podobně. Pokud jste fandové motorek nebo automobilismu, určitě se můžete podívat například na převodové mechanismy, nebo třeba celé bloky motoru. Zajímavými, a zároveň funkčními dekoracemi, mohou být také například staré mlýnky, či kráječe chleba, které navíc můžete dále používat.

Neonové nápisy

Neotřelou dekorací do bytu mohou být také neonové nápisy a různé tvary a obrazce. Díky technologii LED neon navíc není tento zářivý prvek nedostupný a vy si můžete vymyslet právě takový design, který se vám bude líbit. Může se tak jednat o neonový nápis, který bude odrážet vaši životní filozofii, nebo jakýkoli symbol, který máte rádi. Neon může svítit buď jednou barvou, nebo lze vyrobit i ve variantě, která umí barvu světla měnit. Samozřejmě také můžete určovat, s jakou intenzitou má neonový nápis váš byt ozařovat.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *