Útulný obývací pokoj

Obývací pokoj v podkroví může být útulný a pohodlný. Jak na to?

Život ve střešním bytě může být nádherný a plný přirozeného světla. Musíte jen vědět, jak si tento jedinečný prostor zařídit. Existuje hned několik věcí, na které byste měli myslet při zařizování obývacího pokoje v podkroví. Šikmé stěny představují malou výzvu, ale zaručeně si s tím poradíte. Poradíme vám pár tipů, které se budou hodit při zařizování vašeho domova.

Soustřeďte se na organizaci prostoru

Všechny podkrovní prostory skrývají mnoho výzev. Musíte minimalizovat jejich nevýhody a zvýraznit jejich pozitiva. Rozmyslete se, jak chcete prostor využívat a bez jakých kusů nábytku se neobejdete. Myslete také na sousedy. Lepší kročejová izolace vás i sousedy ochrání před hlukem. Pod šikmou stěnu můžete umístit knihovnu, stolek s televizí nebo zde vytvořit koutek na čtení.

Světlo je v podkroví velmi důležité

Pro pohodlí a dobrou náladu v domově potřebujete světlo. Nezapomeňte ani koupit rolety na střešní okna, protože budete potřebovat také stín. Přirozené světlo je základ, ale nepodceňujte ani umělé světlo. Centrální lustr vám stačit nebude. Doplňte obývací pokoj o další zdroje světla, které vykouzlí nádhernou atmosféru. Využít můžete:

  • stojací lampy,
  • svíčky,
  • LED pásky podél trámů nebo kolem televize,
  • chytré žárovky s funkcí změny barvy.

Malování stěn hodně záleží na prostoru

Zkosené stěny byste měli vždy vymalovat bílou nebo hodně světlou, neutrální barvou. Jestli chcete přidat trochu barvy bez ohledu na její odstín nebo stylové tapety, vždy je musíte použít na rovnou stěnu a ideálně vyberte pouze jednu zeď v místnosti. V malém pokoji se soustřeďte jen na světlé a pastelové barvy. V opačném případě bude pokoj vypadat velmi malý a stísněný.

S nábytkem na míru využijete každý centimetr

V podkroví musíte počítat s tím, že budete potřebovat nábytek na míru. Kovové nohy ke stolu s originální deskou zútulní celý prostor. Navíc si sami zvolíte velikost stolu. Na míru se vám bude hodit také knihovna, konferenční stolek nebo jídelní stůl. Truhlář vám jistě vyjde vstříc a vytvoří takový nábytek, díky kterému využijete každý centimetr místa, které máte k dispozici.

Zdroj obrázku: Christian Hillebrand / stock.adobe.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *