renovace-parket

Máte doma starou dřevěnou podlahu? Renovace se vyplatí více, než nákup nové! 

Našli jste během rekonstrukce svého bytu pod kobercem dřevěnou podlahu? Pak máte doma doslova poklad! Renovace i velmi poškozené dřevěné podlahy se vyplatí více, než nákup nové. 

Rekonstrukci svého bytu vezměte od podlahy

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci svého bytu či domu, pak to určitě vezměte od podlahy. Na podlaze totiž stojí celý váš domov, a jestli právě vy jste hrdými majiteli dřevěných podlah, pak právě tento článek je určen vám. 

Každý dřevěný povrch, zvláště pak podlaha, si zaslouží správnou péči. Je ale renovace parket vhodná i pro vás? Naši odborníci se jednoznačně shodnou na tom, že ano. Dřevěná podlaha totiž vydrží dlouhá desetiletí a díky včasné renovaci krásně prokoukne její dlouhověkost. A opět se jí prodlouží její životnost. Investice do renovace parket je pak nejlepší investicí do vašeho domova, protože jedině dřevěné podlahy vnesou do vašeho interiéru nádech luxusu, originality a kousek přírody. Pokládku podlah nových doporučujeme ve chvíli, kdy si v interiéru žádáte jiný materiál. 

Renovace parket vyjde levněji než nákup nové podlahy

Parkety si renovaci zaslouží i v případě, že jsou velmi poškozené, uvolněné či popraskané. Správně provedená renovace parket pak prodlouží jejich životnost a navrátí jim opět krásný, přirozený a zdravý vzhled. Pokládka podlah by vás v každém případě vyšla mnohem dráž a to i v případě, že byste investovali do nové kvalitní podlahy. A rozhodně nemusí nabídnout takové výhody, jako má staré dobré dřevo, které na podlaze máte nyní. Staré dřevěné podlahy od nových materiálů kromě estetického vzhledu také lépe izolují hluk a teplotu. Navíc při správné renovaci nebudou potřebovat speciální péči dalších 15 až 20 let. 

Renovace parket dodá dřevu nový vzhled

Odborná renovace parket zajistí i velmi zašlému dřevu nový vzhled. U málo poškozených parket stačí svrchní vrstvu zbrousit do 1 mm, u velmi poničených podlah pak naši specialisté provádějí broušení dle potřeby. Broušení provádíme profesionálními stroji. Z pilin, které broušením vzniknou a použitím pojiva, pak vytvoříme tmel ve stejné barvě dřeva a opravíme jemné i hrubé praskliny ve dřevě. Uvolněné parkety opět připevníme. Pokud je potřeba, špatné kusy nahradíme novými. 

Vyberte si finální vzhled podlahy

Při renovaci parket si můžete zvolit, jak ve výsledku bude celá podlaha vypadat. Na výběr je olejový či lakovaný povrch. Pokud máte v interiéru lesklý lakovaný nábytek, měla by i podlaha být lesklá. Zvýrazní se kresba i barva dřeva a lépe se udržuje. 

Přírodní oleje fungují jako optimální impregnace dřeva a lépe se jednotlivé kusy dřeva opravují v případě poškrábání. Finální barvu oleje či laku si můžete vybrat dle pestrého vzorníku barev. 

Necítíte se na renovaci parket? Pak přichází na řadu pokládka podlah nových

Varianta pokládky podlah přichází ve chvíli, kdy se rozhodnete pro nákup podlahy nové. Jestliže se chystáte investovat do nákupu dřevěné podlahy, pak doporučujeme provést pokládku podlahy našimi odborníky. Jedině tak budete s výsledným efektem spokojeni a podlaha se “nehne” ani desítky let po položení, a to ani při každodenním použití. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *