Investiční zlato

Jaká forma zlata nejlépe doplní vaše portfolio?

Události poslední doby přesvědčily i nejzarytější odpůrce investování k tomu, aby se začali pečlivě starat o své finance. Ještě donedávna jsme přece jen byli otroky velmi vysoké inflace, zatímco v současnosti řešíme spíše stárnutí populace a nepříznivé vyhlídky z hlediska budoucích důchodů. Chcete být v klidu? Pak nezapomínejte na zlato.

Stabilní a poměrně výkonná komodita

Investiční zlato je jednou z nejkonzervativnějších investic vůbec. To však neznamená, že by vám nedokázalo nabídnout velmi pěkné zhodnocení. Ačkoliv je jeho síla nejvíce viditelná z dlouhodobého hlediska, ani v kratším horizontu nemusí být úplně zanedbatelná.

Jasným důkazem jsou dostupné internetové grafy. Ty nám říkají, že za poslední rok (v období vysoké inflace) vzrostla hodnota zlata o více než 17 %. Za posledních pět let o 54 %. Dokáže toto váš spořicí účet? Nebo snad dluhopisy?

Velkým lákadlem tohoto drahého kovu je jeho úplné osvobození od DPH, stejně jako daně ze zisku při přímém odprodeji. Zkrátka a dobře – zajímavý uchovatel hodnoty.

Investiční zlatý slitek

Jaká forma je nejlepší?

Pojďme se na danou problematiku podívat optikou průměrného pracujícího člověka střední třídy. Pro vás je nejvhodnější formou investiční zlatý slitek ze Švýcarska. Za zmínku stojí hlavně produkty ze známé rafinérie Argor-Heraeus.

Na jejich zadní straně totiž najdete nezaměnitelný hologram, podle něhož ihned poznáte pravost, ryzost a původ konkrétního kusu. Přesně proto se při případném prodeji dočkáte okamžité a bezproblémové likvidity.

Takové slitky prodává za pěknou cenu například oblíbený e-shop s názvem Zlatovna. V jeho prostředí (najdete jej pod výše vloženým odkazem) si budete moci na základě několika málo kliknutí objednat slitky i cihličky přímo až domů. Chcete ze zlata vytěžit co nejvíce? Přikupujte ho pravidelně po dobu let.

Investiční zlato

Zdroj obrázků: zlatovna.cz

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *