ochrana koupelny

Jak si ušetřit čas při čištění koupelny? Pomůže nanotechnologie

Čištění koupelny je nezbytnou činností, kterou je potřeba provádět. Kvůli každodennímu používání se zde usazuje špína a nečistoty. Vlhkost navíc způsobuje, že se při nedostatečném čištění a údržbě koupelny objevují plísně. A protože údržbu koupelny často až příliš dlouho odkládáme, stává se, že v některých rozích se špína usadí a vytvoří nehezký zašlý efekt. Způsobem, jak si čištění usnadnit, zjednodušit a zefektivnit je využití nanotechnologie. O co jde a v čem spočívá prostředek pro nano ochranu do koupelny? To se dozvíte v tomto článku.

Co je to nanotechnologie

Nanotechnologie vytváří látky a materiály se zajímavými vlastnostmi díky manipulaci s jednotlivými atomy. Díky této technologii je možné vyrobit menší přístroje, jemné ochranné filmy a podobné vymoženosti malých rozměrů. Nanotechnologie je novinkou a teprve nedávno se rozšířila z výzkumných laboratoří do běžného života. Nyní existuje celá řada přípravků fungujících na bázi nano ochrany. Jde o aktivní povrch, který chrání ošetřený materiál. V praxi jde o ochranu skla, oděvů před pronikáním vody a podobně. Praktické využití nanotechnologie je velmi široké a má celou řadu výhod.

Celý koncept spočívající v nano ochranných prostředcích je inspirován přírodou. Povrch ošetřený nanotechnologií připomíná lotosový květ. Voda z tohoto povrchu rychle stéká, protože tenká vrstva tvořená atomy zabraňuje jejímu vstřebání a přilnutí. Díky tomu je ošetřený materiál čistý stejně jako list lotosu, ze kterého voda velmi rychle odtéká.

Efektivní čištění koupelny

A jak využít moderní nanotechnologii v praxi? Například pro efektivní impregnaci bot a oděvů či pro usnadní čištění koupelny. Po nanesení nano ochrany se vytvoří jemný a okem neviditelný film, který přirozeně odpuzuje vodu. Ta tím pádem neulpívá na povrchu, takže se méně usazuje vodní kámen a další nečistoty.

Jaký je nejlepší a nejrychlejší úklid? Takový, který téměř nemusíte provádět. Nano ošetření funguje jako určitá forma prevence před šmouhami, nečistotami a usazeninami, které je následně nutné drhnout a čistit. Po aplikaci přípravku získá koupelna lesk a dojem čistoty, který bude velmi snadné udržovat. Samozřejmě je potřeba jednou za čas vzít hadřík s vodou a povrchy očistit, ale celý úklid koupelny zabere pouze třetinu času v porovnání s údržbou bez ošetření nanotechnologií.

Bez námahy a drhnutí

nano ochranou koupelny se vyhnete zdlouhavému drhnutí povrchů a používání často nepříliš ekologické chemie. Jediné, co budete na úklid potřebovat, je pouze hadřík a obyčejná voda. Povrchy a spáry ošetřené nanotechnologií jsou chráněné před usazováním vodního kamene, což oceníte zejména tam, kde teče takzvaná tvrdá voda. Set pro ochranu koupelny před usazováním nečistot bez problémů postačí pro ošetření víceméně všeho, co se zde může nacházet. Jde o prevenci a způsob, jak se vyhnout namáhavému čištění.

Nano ochrana koupelny

Žádná usazená špína a nečistoty

Nano ochrana slouží k ošetření všech možných materiálů. Hodí se pro použití na obklady a dlažbu. Dobře funguje i při nanesení na sklo, keramiku či plastové materiály, takže s tímto přípravkem snadno ošetříte sprchový kout, vanu, zástěny, ale například i zrcadlo či vodovodní baterii.

Dalším značným bonusem je fakt, že díky menší námaze při čištění nebudete nuceni používat chemické prostředky. Tím pádem šetříte životní prostředí i své zdraví, protože nepřicházíte do kontaktu s chemikáliemi a různými pochybnými látkami. Použité ošetření povrchů navíc prodlužuje jejich životnost a krásu, protože nedochází k usazování vodního kamene dovnitř miniaturních otvůrků ve spárách a podobně.

TIP: Jak vyrobit domácí dezinfekci na ruce?

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *