Založení trávníku

Jak položit travní koberec svépomocí?

Brousíte si zuby na pěkný zelený trávník, ale nemáte trpělivost čekat, až vyroste z travních semen? Nejrychlejší cesta k trávníku vede přes travní koberec.

Trávník na zahradu jednoznačně patří, o tom bez debat. Cest k němu vede hned několik. Respektive dvě. Buď ho vysadíte ze semen, nebo na připravenou půdu položíte travní koberec. Právě na tuto alternativu se v tomto článku zaměříme. Jak tedy na to?

Založení trávníku krok za krokem

Založení trávníku není jen tak. V první řadě je zapotřebí patřičně upravit terén. Pokud je pokrytý starým zřejmě nevyhovujícím trávníkem, popřípadě jiným typem vegetace, prvním krokem je aplikace totálního herbicidu, který ji i s kořeny zhruba do dvou až třech týdnů zahubí. Poté ho bude možné odstranit a půdu jemně (ale ne do moc velké hloubky) zkypřit.

Založení trávníku k domku

Kypření, vyrovnání a zavlažení

Malou plochu zřejmě zkypříte svépomocí, u větších ploch je na místě použití kultivátoru. V dalším kroku bude zapotřebí půdu vyrovnat a odstranit z ní veškeré kamení. V tomto okamžiku je vhodné nechat terén trošku odpočinout, popřípadě si počkat na déšť, po němž ještě více slehne. V případě suchého počasí je nutné terén několikrát zavlažit.

Kdy nahradit zeminu?

V některých případech je nutné nekvalitní zeminu nahradit tou kvalitnější. To se týká především těžkých a špatně propustných jílovitých půd, ve kterých trávník moc neprosperuje. Mějte na paměti, že zdravý trávník pro svůj růst potřebuje alespoň 15 cm středně těžké zeminy. Až na takto připravený terén je možné položit travní koberec.

Založení trávníku krok za krokem

Travní koberce na klíč

Je to na vás moc práce, na kterou nemáte chuť, čas ani energii? V tom případě se nabízí možnost nechat si travní koberec položit na klíč. Tuto službu nabízejí například na www.pokladanetravniky.cz. Od ní zkrátka budete mít trávník bez práce. Na výběr navíc máte hned tři možnosti – kompletní založení trávníku na klíč, úpravu terénu a pokládku svépomocí a vše svépomocí. Vybírat tedy zřejmě budete z prvních dvou možností.

Zdroj obrázků: pokladanetravniky.cz

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *