infrapanely obraz

Jak na efektivní vytápění objektu

V poslední době se hojně využívá podlahové vytápění a infratopení. Infrapanely mohou být nástěnné i stropní, kovové, skleněné, keramické, mramorové, obrazové, nízkoteplotní, vysokoteplotní, se zásuvkovým i bezdrátovým termostatem, velkoplošné i v podobě sálavých konvektorů. Jak fungují?

Nástěnné infratopení a infrapanely

Nástěnné infrapanely jsou levnýmodernídesignový a účinný systém vytápění se snadnou instalací do novostaveb i rekonstruovaných objektů. Plnohodnotná alternativa k podlahovým topným systémům může být i jejich doplňkem. Princip vytápění je podobný jako u kachlových kamen.

Hlavně alergiky potěší, že nevíří prachnepřepalují vzduch a udržují vlhkost 52  58 %Nízké pořizovací náklady doplňuje úspora provozní energie o 20  30 % oproti běžným topným systémům, snadná regulace i údržba a dlouhá životnost. Oceníte i širokou nabídku dekorů. Pokud na infraobchod.cz zašlete foto, které chcete na obrazové infrapanely umístit, skvěle ozdobí váš interiér.

Skleněné a mramorové panely převážnou část tepla předávají do místnosti sáláním a jen malou část běžnou konvekcí neboli cirkulací vzduchu. Sálavé konvektory osazené mřížkou mají všechny výhody infra topení, ale jsou navíc schopny sálat celou plochou a předat více tepla do prostoru.

Infrapanely obrazové

Stropní infratopení a infrapanely

Stropní infrapanely jsou vhodné pro většinu stavebních materiálů včetně sádrokartonových podhledů a díky kvalitním izolačním vlastnostem i na hořlavé materiály, jako je dřevěný palubkový strop. Mají stejné výhody jako nástěnné panely a hodí se do nových objektů i pro rekonstrukce. Často se využívají i k zónovému ohřevu na lokálním pracovišti u pracovního stolu či montážní linky.

Nízkoteplotní stropní infrapanely sálají v úhlu 120° C a hodí se do obytných a administrativních prostor. Maximální povrchová teplota je 110° C a doporučená montážní výška 2,5  3 mVysokoteplotní stropní infrapanely jsou určeny k vytápění průmyslových objektů. Maximální povrchová teplota je 350° C a doporučená montážní výška  8 m. Sálaní probíhá ve stejném úhlu.

Velkoplošné stropní infratopení využívá topné fólie s nízkým výkonem na plošný metr pro ideální rozložení výkonu do velké plochy, proto se příjemné teplo rovnoměrně rozprostře v celé místnosti.

infrapanely rodinný dům

Podlahové vytápění pomocí infratopení

Podlahové vytápění využívá topné folie i topné rohože a zajistí o 20  30 % levnější provoz oproti běžným topným systémům. Může být pod dlažbou i plovoucí podlahouvelkoplošné jako u stropního systému, anebo můžete temperovat části podlahové plochy třeba v koupelně či v kuchyni.

Topné folie podlaha

Kvalitní české infrapanely značky FENIX

Vysoce kvalitní infrapanely od českého výrobce FENIX jsou léty prověřeny a mají dlouhou životnost. Existuje mnoho typů a dekorů s různou velikostí, parametry i výkonem pro instalaci na stěnu či strop. Společnost HODR Servis s.r.o. se zabývá topnou, měřící a regulační technikou již od roku 1990. Díky zkušenostem poskytuje komplexní služby od tvorby projektu, přes zajištění materiálu až po servis.  

Kde můžete ušetřit s infratopením

Energeticky úsporné infratopení často využívají administrativní a komerční objekty i kanceláře, průmyslové výrobní haly, sklady, veřejné objekty všech typů, gastronomické provozy a restaurace, školy i školky, rodinné domy i rekreační objekty. Zkuste ušetřit s infratopením i vy. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *