postel šedá

Jak efektivně vyřešit spaní v malém bytě? Pořiďte si rozkládací gauč či menší postel

Při zařizování malé ložnice a menšího bytu je důležité využít každý volný prostor na maximum. Jenomže spaní je důležitou součástí našeho života, tudíž jej nelze podcenit. Jak si s takovou situací poradit? Na čem si složit hlavu a jak docílit toho, aby i malá místnost působila větším dojmem?

Jak vyřešit místo na spaní v jedné místnosti?

Jednou z možností je pořídit si rozkládací gauč. Toto řešení je vhodné do bytů, které se víceméně skládají z jedné místnosti a ložnice je zároveň obývacím pokojem i kuchyní. Rozkládací gauč nabízí překvapivé pohodlí na spaní a přes den se dá využívat jako obyčejný gauč.

Málo místa v ložnici?

Pokud nedáte dopustit na spaní v klasické posteli, ale potýkáte se s nedostatkem místa v ložnici, praktickým řešením je pořízení si postele 160×200 cm. Ty totiž poskytují dostatek místa dvěma osobám a jedná se o zlatou střední cestu v oblasti postelí. Pokud ještě k tomu poskytuje postel i úložný prostor, můžete si pod ní uložit ložní prádlo a další textil.

postel šedá

Zdroj foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Chytrý nábytek

Kromě rozkládacího gauče či středně velké postele se zaměřte také na nábytek, který se bude v bytě nacházet. Praktické jsou vestavěné šatní skříně, které pojmou poměrně hodně věcí. Dalšími vychytávkami jsou skříně na stěně, které se dají využít jako poličky na veškeré nezbytnosti. Věděli jste, že na zeď se dá zavěsit také noční stolek?

Pohrajte si s barevnou paletou v místnosti

Kromě vybavení malých prostor vhodným nábytkem, se zaměřte také na barvu zdí. Díky světlým barevným odstínům bude i miniaturní místnost působit opticky větším dojmem. Nejlepší variantou je nabarvit zdi na bílo a doplnit je barevnými přehozy a povlečením. Nepodceňujte ani extravagantní a netradiční povlaky na polštář, které mohou atmosféru místnosti spolehlivě rozbít a jejich vzor může ladit kupříkladu s tapetou, kterou nalepíte na dominantní zeď místnosti.

Proč mít v bytě zrcadla? Opticky si prodloužíte místnost

Kromě vhodně zvolených barev vaši místnost opticky prodlouží také zrcadla. Ovšem jen v případě, že je vhodně rozmístíte po prostoru. Nikdy by nemělo být zrcadlo naproti posteli, na to nezapomínejte. Skvěle se naopak hodí v blízkosti okna, protože tím vám do místnosti vnese více světla a také ji opticky zvětší.

Buďte při zařizování malého bytu nápadití a pohrajte si s prostorem. Každý metr čtvereční se snažte využít na maximum. Praktickými pomocníky jsou rozkládací gauče, středně velké postele o rozměrech 160×200 cm, ale také skládací stoly a zrcadla. Nezapomínejte ani na barvy a jejich správné použití v interiéru. Malý byt opticky zvětší bílá barva na zdech, kterou můžete vhodně doplnit vašimi oblíbenými barvami, aby místnost nepůsobila příliš sterilně.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *