fototapeta krajiny

Fototapety krajiny: Popusťte uzdu své fantazii

Pohled na bílé stěny je v jakémkoli interiéru neskutečně frustrující. Ano, údržba takovéhoto prostředí je fakticky nulová. Po čase stačí pouze znovu přemalovat stejnou barvou a máte vyhráno. Design ovšem pokulhává a originalita fakticky neexistuje. Z těchto vcelku jednoznačných důvodů se vyplatí vsadit na moderní fototapety krajiny, které umí jakýkoli interiér skvěle oživit. Pokud se vám navíc konkrétní fototapeta po nějaké době omrzí, jednoduše ji sundáte, opět pohodlně vymalujete bílou barvou a následně využijete fototapetu jinou. V každém případě existuje spousta alternativ pohledů na krajinu. Příroda je v tomto ohled naprosto bezbřehá. Stačí jen vybírat. Z čeho? Několik tipů k inspiraci vám dáme v následujících řádcích.

fototapeta krajiny

Do nebe se tyčící horské masivy

Velmi jednoduše bychom našli spousty lidí, kteří prostě neustále chtějí poznávat kouzlo hor. Proč také ne? Vydat se někam na túru je stoprocentně maximálně dobrodružné. Vy ale nikam vyrážet nemusíte. Do této scenérie vás přenese elegantně a rychle fototapeta hory. K dispozici je ve spoustě zajímavých podob. Optimální jsou hlavně pohledy na horské zasněžené velikány. Kombinace kamene, ledu a sněhu vypadá náramně. Když se navíc ke všemu přidá ještě podhůří hor, není co řešit. Kombinování těchto přírodních motivů ještě s loukami, pastvinami a lesy je kouzelné. Přenést se alespoň virtuálně třeba na úpatí masivu Mont Blanc, případně do Himalájí, stojí za to. 

Milujete moře?

Pro spousty lidí asi zbytečná otázka. Pobyt u mořských břehů máme spjatý s pohodovou a ničím nerušenou dovolenou. Vyrazit sem ovšem většinou můžeme pouze v letním přesně stanoveném období, což je poměrně škoda. Většina lidí by si totiž přála odpočívat ovívaná horkým větrem ve stínu palem celý rok. Popravdě řečeno, mnozí to ani neví, ale takto relaxovat mohu! Fototapeta moře se o vaše pohodlí postará se vším všudy. Vybrat si ji lze v mnoha variacích. Omezit se lze pouze na pohledy přímo na mořskou hladinu. Některé lidi lákají sportovci prohánějící se na prknech po vlnách. Jiní si naopak užijí moře třeba při západu. Siluety rybářských lodí, parníků a majáků jsou velmi lákavé pro všechny milovníky romantiky a nekonečných dálek. Naopak jsou lidé dávající přednost spíše podmořskému světu. Bez skafandru se podíváte na pestrobarevné rybičky, chobotnice a jiné tradiční obyvatele moře. Moderní velká fototapeta na stěnu moře už dokáže zachytit opravdu slušnou porci fauny i flóry.

fototapeta moře

myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/krajiny/

Mnohdy postačí i zdánlivě obyčejný les

Ne každý holduje přímořským letoviskům a krajinám prosyceným všudypřítomným sluncem. Vždyť mnozí našinci raději vyrazí do lesa na houby anebo jen tak na procházku. Právě pro ně je optimální volbou fototapeta krajiny, jíž dominují právě lesní plochy. Nekonečné zalesněné kopce vzbuzují svěží dojem. Hodně dobrou volbou jsou scenérie, v jejichž rámci se střídají listnaté a jehličnaté lesy, louky a také hory. A co takový les pod drobnohledem? Proč ne? Pohled do březového háje v zimním období je maximálně poutavý. Nudit se v takovéto místnosti v žádném případě nebudete. Stejně tak se vyplatí i hezké detaily hub, případně mechových porostů a rašelinišť. V lese se zkrátka dají najít místa, jež si oblíbí každý.     

Sladkovodní plochy v proměnách dne

Někdo má rád moře, jinému stačí pouhé pohledy na sladkovodní plochy. Na mysli máme především velké řeky a jezera. Odlesk slunce na hladině rybníku patří také mezi velmi vděčné chvíle, které milují mnozí fotografové. Stejně tak stojí za to zachycení vodopádů třeba při západu slunce. Padající voda ale fascinuje kdykoli v průběhu dne. Kombinovat lze vodní plochy právě se zelenou přírodou. Především studánky, klikatící se horské řeky a menší plesa ukrytá v lůně hlubokého lesa jsou vděčnými motivy mnohých fotografů. Pokud vlastníte takovou fototapetu doma v obývacím pokoji třeba i přes dvě stěny, pohled na ni je kouzelný. Máte-li v interiéru ticho, můžete se velmi rychle a jednoduše přenést třeba právě k vodě. Ryby chytat nemusíte, ale to kouzelné ticho se vyplatí.

fototapeta les

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *