Jaké barvy zvolit do obývacího pokojeStěna

Jaké barvy zvolit do obývacího pokoje?

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností našeho domova, chceme se v něm cítit pohodlně a bezpečně. Docílit se toho dá mnoha způsoby, jednou z věcí, na které záleží, jsou i vhodně zvolené barvy. Jaké do obýváku vybrat?

Obývací pokoj slouží mnoha účelům

Kdysi nebyl obývací pokoj v domácnostech běžnou místností, ale jen výsadou pro bohaté. Chudší domácnosti si o něm mohli nechat jen zdát, prostor uměli využít i jinak. My si to dnes už nedovedeme představit, kde jinde bychom lenošili, sledovali televizi, trávili čas s rodinou, přáteli a známými?

Obývací pokoj je pro nás i místem, kterým se svému okolí chceme pochlubit, tady vítáme návštěvy, slavíme životní milníky, někdo ho dokonce večer promění v ložnici, to ale přes den nesmí být patrné. Obývací pokoj prostě plní celou řadu rolí, i proto je jeho vybavení a vymalování zásadní.

Jen sedačka a obývací stěna prostor nezútulní

Když se řekne obývací pokoj, většinou si představíme sedací soupravu, obývací stěnu, televizi a nějakou tu fotografii nebo jiné osobní předměty, které mají prostor zútulnit. Výsledek ani tak ale nemusí odpovídat vašim představám, stejně důležité je také vybrat bytový textil a sladit ho s interiérem, včetně barvy stěn. A právě u nich se na chvíli zastavíme.

Stěny v obývacím pokoji nemusí být nutně jen bílé, ačkoli bílou se nikdy nic nezkazí. Jde o univerzální barvu, která se hodí ke každému stylu. Někomu se ale může zdát nudná, proto zatouží po jiné barvě. Jaké se hodí do obývacího pokoje?

Zelená uklidňuje

Svěží barva přírody skvěle doplní tóny dřeva, interiér osvěží, vás uklidní a uvolní. Zelená prozáří každou místnost, kde ji dovolíte vyniknout, proč by to nemohl být zrovna obývák?

Modrá vynikne

Modrá je barva vody i nebe, prostoru dodá na bezpečí. Vybírat můžete z mnoha odstínů, které na zdech skvěle vyniknou, zejména, když vsadíte na kombinaci s nábytkem z masivu a dřevěnou podlahou.

Oranžový obývák
Zdroj: Pixabay.com

Nejen u srdce zahřeje oranžová

Oranžová rozveselí každý den, vyvolává v nás pocit radosti. Spojujeme si ji i se sluncem, proto nás dokáže zahřát, je také zdrojem energie. To přesně chceme v obývacím pokoji cítit, tak proč na ni nevsadit?

Béžová je kompromis mezi bílou a výraznější barvou

Bílá se vám zdá nudná, ale tak odvážní, abyste vsadili na některou z výraznějších barev, nejste? Co takhle vsadit na béžovou, která je neutrální a hodí se zejména k severskému stylu a boho stylu?

Zajímavě vypadá i fialová

Fialová barva působí uklidňujícím dojmem, kdo ji vidí, ten si hned vybaví levanduli. Zároveň ale působí trochu chladně, proto si nezapomeňte do interiéru pořídit i svíčky a přehozy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *