zarizeni bytu

4 zaručené tipy, jak ušetřit při zařizování domácnosti

Bydlení by mělo vypadat tak, abychom se v něm cítili co nejlépe. K zařizování bychom proto měli přistupovat tak, aby výsledek odpovídal původnímu očekávání nebo ho dokonce předčil. Jinými slovy – hezky podle plánu a hlavně žádné kompromisy. Jenomže bez neomezeného rozpočtu můžeme rychle narazit. Souběžně s vysychajícími zdroji se původní představy rozplývají jako pára nad hrncem a musí se přistoupit k úsporným opatřením. Naštěstí existuje spousta elegantních způsobů, jak ušetřit zajímavé částky.

1. Nepodceňujte význam plánování

Jak je možné, že se jedné rodině podaří kompletně vybavit byt za stejnou sumu, která druhé vystačí  sotva na polovinu? Klíčem k úspěchu je důsledné plánování – ideálně dlouhodobé. Než se pustíte do zběsilého utrácení, svolejte rodinnou radu a ujasněte si svá očekávání. Zároveň čerpejte inspiraci na specializovaných webech o bydlení a v tištěných magazínech, ptejte se přátel na tipy a podrobně si rozepište všechny plánované nákupy.

Plánování vám umožní optimalizovat výdaje a předejít nepříjemnému zjištění, že vám došly peníze mnohem dříve, než jste si pořídili nejdůležitější vybavení.

2. Nakupujte se slevovými kupony

Dnešní doba přeje lenochům. Bydlení lze zařídit od A do Z z pohodlí gauče. V e-shopech seženete nábytek, dekorace i elektroniku, a to zpravidla o něco levněji ne v kamenných prodejnách. Nabízí se však ještě jeden způsob, jak ulevit peněžence – pomocí slevových kupónů a kódů.

Nakupování se slevou probíhá standardně, jak jste zvyklí. Rozdíl je pouze v tom, že v rámci nákupního procesu uplatníte slevový kód či kupón. Stovky atraktivních slev na jednom místě 

najdete na portálu Buykers.com. Stačí si vybrat konkrétní e-shop – například Kasu na https://buykers.com/cz/slevove-kody/kasa, nebo vyhledat slevy podle zboží. 

3. Zahrajte si na hledače bazarových pokladů

Divili byste se, kolik krásných a stoprocentně funkčních věcí najdete na inzertních serverech. Pokud smýšlíte ekonomicky a zároveň ekologicky, budou vás nákupy bazarového zboží bavit. Jen si dejte dobrý pozor, abyste nenaletěli podvodníkům. Preferujte proto portály, na kterých si uživatelé udělují hodnocení a vždy prodejce kontaktujte telefonicky (pokud na příchozí hovor opakovaně nereaguje, ačkoliv s vámi přes internet komunikuje, pak je něco v nepořádku).

V případě některých věcí se však nákup z bazaru nemusí vyplatit. Zvýšené obezřetnosti dbejte především u starší elektroniky. Nevztahuje se na ní záruka a reklamace bazarového zboží je v podstatě nemožná. Raději se poohlédněte po slevových kupónech na https://buykers.com/cz/kategorie/pocitace-foto-a-elektronika a pořiďte si elektroniku novou.

4. Myslete minimalisticky


Ačkoliv si většina lidí v souvislosti s minimalismem představí strohý a poněkud stereotypní interiér, ve skutečnosti jde spíše o přístup jako takový. Žit minimalisticky znamená žít kvalitně a často i o poznání levněji. Klidně si domov zařiďte ve stylu provence – jen si vždy důkladně rozmyslete, zda opravdu to či ono potřebujete. Esencí minimalismu je vytvořit prostředí, které vás naplňuje, nikoliv místnosti naplněné k prasknutí zbytečnými věcmi. Takže až budete vybírat třetí televizor, položte si otázku, zda ho opravdu potřebujete.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *