Zákeřné bakterie číhají i tam, kde byste je nečekali. Jak se jich zbavit?

Myslíte si, že nejvíce bakterií obývá vaši záchodovou mísu? Budete se divit, ale není tomu tak. Mnohem více mikroorganismů číhá na místech, do kterých byste to vůbec neřekli.

Kuchyň: Ráj bakterií kvůli vlhkému prostředí

Prvenství ve výskytu bakterií drží kuchyně. Zejména kvůli dřezu a houbičkám na nádobí. Vlhké prostředí a zbytky jídla nahrávají 362 různým druhům bakterií s hustotou až 45 miliard/1 cm2. Chcete-li množství bakterií snížit, vyměňujte staré houbičky alespoň 1× týdně za nové.

Mnohem bezpečnější a ekologičtější je používat na mytí nádobí utěrku z mikrovlákna, kterou vyperete v pračce. Další zástup bakterií najdete na kuchyňské lince, na vodovodním kohoutku a v ledničce.

Jak udržet kuchyň v čistotě?

  • Linku a kohoutek umývejte nejlépe po každém vaření a mytí nádobí.
  • Alespoň 1× týdně otřete dvířka lednice. Interiéru chladničky se věnujte minimálně 1× za měsíc.
  • Používejte dezinfekční čisticí prostředky na bázi chlóru nebo speciální antibakteriální čističe.

Koupelna: Kombinace tepla a vlhka nahrává plísním i bakteriím

Záchodové prkénko a celou mísu pravidelně omývejte prostředky určenými k odstranění bakterií a vodního kamene. Hodně bakterií se nachází také v pračce. Spusťte ji čas od času samotnou bez prádla. Nalijte dovnitř bělidlo s vodou v poměru 1:20 a zapněte na krátký prací program. Po každém praní nechávejte pračku volně otevřenou, aby mohla pořádně vyschnout. To samé provádějte se šuplíčkem, do kterého lijete prací prášek a aviváž.

Starejte se také o umyvadlo a vanu, která hostí na každém 1 cm2 neuvěřitelných 50 000 bakterií. Protože se jim dobře daří i ve vlhkých ručnících, měňte je nejlépe každé tři dny.

Ložnice: Pot, teplo a vlhkost bakterie přímo milují

Také ložní prádlo hostí nespočet choroboplodných zárodků. Pocházejí z lidského těla, pylu a zbytků jídla, pokud jste zvyklí v posteli také jíst. Spíte-li se svým domácím mazlíčkem, přimíchají se do koktejlu i další nečistoty.

Máte alergii nebo jste citliví na roztoče?

Vaše příznaky se mohou v posteli zhoršovat. Roztoči se živí zbytky kůže. Když mají co jíst, velmi rychle se začnou množit. Abyste ochránili svou postel před bakteriemi, viry, plísněmi a roztoči, perte ložní prádlo při více než 70 stupních Celsia, a to minimálně 1× za 14 dní. Pro vymýcení všech patogenů povlečení žehlete při vyšší teplotě, sušte jej v sušičce nebo nechte proschnout na přímém slunci. Ložnici také pravidelně větrejte a zbytečně ji nepřetápějte.

Bakterií vás zbaví i moderní klimatizace

Klimatizace Samsung díky speciálnímu filtru zachytí i ty nejmenší částečky prachu, pylu, nečistot a dalších alergenů. Udrží příjemnou teplotu, optimální vlhkost vzduchu a zdravé klima. Zvlášť se vyplatí, když vás ohrožují plísně, máte doma alergika, astmatika či malé děti nebo jste často nemocní. Pokud chcete jít s čistotou vzduchu ještě dál, podívejte se na klimatizační jednotky s iontovou technologií, které vytvářejí aktivní ionty kyslíku. Osvěží vzduch a zneškodní dokonce i chřipkové viry a bakterie.

Časté chřipky a nachlazení? Hledejte klimatizace s funkcí Virus Doctor

Nová funkce Virus Doctor nástěnných klimatizací Samsung je skvělou volbou pro všechny, kdo chtějí chránit své zdraví a vyhnout se chřipce či nachlazení. Klimatizační jednotka s funkcí Virus Doctor polapí prach, pyl i veškeré alergeny a zahubí plísně, bakterie a až 99 % virů chřipky.

Citlivý filtr zachytí vše, co nemá v prostředí co dělat. Zpět do místnosti vpustí jen čistý vzduch bez nebezpečných mikroorganismů.

Autor příspěvku: Redakce

1 komentář u „Zákeřné bakterie číhají i tam, kde byste je nečekali. Jak se jich zbavit?

    Adriana Malá

    (11.3.2019 - 14:08)

    Dobrý den, pěkný článek. Chtěla jsem se zeptat, zda-li nemáte zkušenost s drtičem odpadů? Prý je to jednak ekologické, eliminuje to pach a množení bakterií a v neposlední řadě i ucpávání odpadu.
    Děkuji
    Zdraví Adriana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *