Vybíráte interiérové dveře?

Dveře jsou velice důležitým interiérovým prvkem, jehož výběr byste neměli uspěchat. Budete je požívat při každém průchodu mezi místnostmi. Mohou prostory rozdělit, odhlučnit i prosvětlit. Kombinací nejrůznějších tvarů, velikostí, barev a kování můžete docílit kýžené atmosféry ve svém bydlení.

Jak budou dveře vypadat?

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru je právě vzhled. Každý interiér vyžaduje jiný druh či styl dveří. Je totiž obrovský rozdíl mezi interiérem v moderním stylu a tím s množstvím dřeva a různými staršími doplňky. Podle toho si můžete vybrat dveře klasické nebo v moderním stylu. Při tomhle výběru vám velice pomohou showroomy, jako mají například Porta Doors Praha. Tam si můžete prohlédnout téměř nepřeberné množství barev, materiálů a designů.

Důležitým prvkem je také výplň dveří. Chcete místnost zcela oddělit? Tak se podívejte po dveřích, které jsou celistvé a brání tak prostupu světla a lépe místnost odhluční. V opačném případě se můžete podívat po skleněných výplní. Ty mohou být od zcela neprůhledných až po téměř čiré. Prostory se tak opticky “spojí”. I výplně je nejlepší vybírat na vlastní oči.

Druh zavírání

Asi nejznámějším způsobem jak otevřít dveře, je jejich otevírání do prostoru. Dveře otočné jsou zavěšeny na pantech ve stěně. Jiným druhem jsou takzvané dveře zalamovací. Zalamovací dveře Porta Doors oddělí prostor, ušetří množství místa a jsou nenáročně instalovatelné. Posuvné dveře se po otevření zasunou do stavebního pouzdra, jež je vestavěno ve zdi. Nebo se mohou posouvat po zdi, což vyžaduje menší stavební úpravy.

Kde si dveře prohlédnout na vlastní oči?

Chcete si vybrat dveře na místě, kde si můžete prohlédnout množství designů a stylů? Navštivte showroom Porta Doors na adrese Černoskostelecká 2110/129, Praha – Strašnice. Zde si můžete prohlédnout nejrůznější interiérové dveře a nechat si sestavit i předběžnou kalkulaci. Můžete tak svůj výběr konzultovat s odborníky, abyste byli maximálně spokojeni.

Autor příspěvku: Josef Fencl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *