Obklady do koupelny

Jak na výběr správných obkladů do koupelny?

Koupelna je nezbytnou součástí každého domu, stejně jako bytu. Pokud plánujete její rekonstrukci, je rozhodně třeba vybrat i vhodné obklady. Jak na to? Poradíme vám, abyste zaručeně nešlápli vedle. První možnou chybou, kterou můžete udělat, je záměna obkladů za dlažbu. Na to opravdu pozor. Na první pohled nemusíte vidět rozdíl, ale jakmile bude třeba něco přivrtat, bude to problém. Obklady do koupelny by tedy měly být skutečně určené jenom na obložení stěn, zatímco klasická dlažba bude patřit na podlahu.

Rozměry? Raději větší

Pokud jde o rozměry jednotlivých obkladů, tak je dávno pryč doba, kdy se používaly spíše ty menší. Na ty rozhodně zapomeňte a držte se moderních trendů. Tedy takových, které jsou spojeny s tím, že správné obklady do koupelen by měly být spíše ve větším provedení. Jednoduše proto, že budou vypadat moderněji a stylově.

Nebojte se oslovit odborníka

Je jasné, že koupena se nerekonstruuje každý den. Právě proto mnoho lidí nemusí mít zkušenosti s tím, jak se popasovat se správným výběrem. Není proto špatné oslovit odborníka. My doporučujeme koupelnové studio Tarchi, které je dobrou volbou pro toho, kdo hledá pomocnou ruku. Důvody pro využití jsou různé. Pokud jde o ty hlavní, tak oceníte především:

  • Doporučení s ohledem na kvalitu
  • Doporučení s ohledem na barvu
  • Možnost grafické vizualizace

Jakou barvu zvolit?

I toto je důležité. Konkrétní odstín je jenom na vás a roli hraje jak to, co se vám líbí, tak i to, co se vám bude nejvíce hodit do pokoje. Co je ale důležité, to je zohlednění velikosti vaší koupelny. Pokud je spíše menší, rozhodně volte světlejší provedení, které ji opticky zvětší. Když je ale koupelna velká, není problém s využitím i tmavších obkladů. Třeba zajímavých hnědých, stejně jako může být elegantní a stylovou volbou grafit. Ona konkrétní možnost ale zcela pochopitelně zůstává jenom na vás samotných.

Autor příspěvku: Redakce

1 komentář u „Jak na výběr správných obkladů do koupelny?

    Lenka

    (23.10.2018 - 12:06)

    Hezký den, děkuji za článek. I my řešíme otázku, jaké obklady do koupelny. Koukali jsme i na obklady v designu cihel – co si o nich myslíte? Šly by do koupelny? Už se těším, až budeme mít hotovo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *