Stěhovací proces

Stěhovací proces by měl být rychlý a dobře organizovaný. Jisté nervozitě a stresu se nejspíš nevyhnete, ale negativní dopady na vaši osobnost můžete minimalizovat tím, že si vše před samotnou akcí s dostatečným předstihem racionálně naplánujete.

Rozpočet a termín

Pečlivě rozmyslete, jaké náklady a výdaje spojené se stěhováním vám vzniknou a zda je ve vašich možnostech stěhovat svépomocí, či raději využijete služeb profesionální firmy. Samotné stěhování je vhodnější naplánovat spíše na ráno – vyhnete se tak odpolednímu provozu, budete mít více času řešit nečekané komplikace a nebudete končit vyčerpaní nad ránem. Dobré je také vědět, že ze zákoníku práce máte nárok na neplacené volno v době stěhování.

Balením k úspěchu

Znáte již termín akce Kulový blesk a máte jasno v tom, kdy, kdo a za kolik si pořídí drobné oděrky, štěnice, vyhřeznutí plotýnek, popřípadě kýlu, kteréžto drobné úrazy jsou se stěhováním spojeny? V tom případě je čas začít balit. V první řadě si zabezpečte dostatek obalového materiálu.

Krabice jsou základ

Pokud to s bezpečností svého majetku při přepravě myslíte vážně, pořiďte si specializované krabice na stěhování. Jsou zpravidla vyráběny z pětivrstvých kartonových lepenek, díky čemuž disponují daleko vyšší nosností a odolností než krabice běžné. Pořídíte-li si navíc krabice nové, máte jistotu, že nebyly ještě použity a vyhnete se tak možnému skrytému defektu, který by mohl mít pro vaše cennosti katastrofální následky. Na křehké drobné předměty jako jsou hodinky, či sbírka skleněných zvířátek se dobře hodí bublinkové obálky, které mají plášť z dostatečně pevného papíru.

Na lepících páskách nešetřete

Kupte si i kvalitní lepící pásky, které se hodí pro účely stěhování! Potřebujete dostatečné množství pásky z pevného polypropylenu, která se neroztrhne a nepovolí. Její význam při stěhování je nezastupitelný. Kromě fixací krabic je využijete k zajištění dveří a šuplíků u nábytku proti otevření a k dalším nezbytným činnostem spojeným se stěhováním.

Kam s ním?

Jak ale náležitě zabalit to, co se do krabic prostě nevejde – jmenovitě nábytek? Zcela jej vyprázdněte a vyjměte z něj části, které by mohly při stěhování vypadnout, obalte jej bublinkovou fólií a tu na nábytku zafixujte strečovou folií. Celkově doporučujeme při stěhování obalovými materiály vzhledem k jejich levnosti a účelnosti nešetřit a zásobit se u některého z větších dodavatelů.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *