Regály a přepravky

Máte v domě nevyužitou místnost, kterou chcete přeměnit v dílnu? Vybavit ji nejrůznějším nářadím, které vám pomůže bez větších potíží vyřešit běžné opravy? Díky své dílně budete mít prostor určený právě pro opravy. Nebudete si tak roznášet nepořádek a nářadí do zbytku domu. Ale kde začít. Na výběr je tolik rozdílných druhů nářadí a výbavy, ale jak poznat co potřebujete?

Ve tmě nic neopravíte

Základem každé správné dílny je kvalitní osvětlení. Ono ve tmě toho člověk moc neopraví. Je proto vhodné vybrat místnost s okny, které budou poskytovat přirozené světlo. A vy v dílně neztratíte pojem o čase. Okna samozřejmě stačit nebudou, takže je potřeba zařídit i další nástěnné světla. Ideálně je doplňte i nastavovací lampičkou, která bude svítit přímo na stůl. Pokud je dílna oddělená od domu, tak se podívejte i po zdroji tepla. Udělat přesnou práci se zmrzlými prsty? Nemožné.

Prostorný a stabilní stůl

A kde se veškeré opravy budou odehrávat? Přece na pracovním stole. Vyberte dostatečně velký a z tvrdého dřeva. Ať je účel vaší dílny jakýkoliv, tak určitě budete potřebovat svěrák. Umožní vám upevnit různé předměty, takže vám nebudou skákat a létat po stole. Zvýší se tím i bezpečí práce, jelikož nehrozí, že se vám při vrtání něco stane. Na stole by se neměly válet různé nástroje, neboť budou překážet. Z tohoto důvodu potřebujete ve zbylém prostoru zařídit dostatek šuplíků a odkládacích míst.

Přehledně uschovejte nářadí

Jak bylo zmíněno, tak pro uschování nářadí a nástrojů potřebujete odkládací prostory. Základními pomocníky jsou šuplíky u stolu. Jsou snadno dosažitelné a praktické. Svou dílnu posunete na další úroveň, pokud do ní nainstalujete regály a přepravky. Do každé přepravky uložíte předměty s podobným určením. Potom každou popíšete, a díky tomu si ušetříte množství času. Následně je přehledně naskládáte do regálů, odkud se budou snadno brát a vracet zpátky.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *