Zahradní slavnost

Proč jsou párty stany hitem mnohých zahrad?

Máte zahradu u svého rodinného domu? Nebo ji máte v zahradní kolonii? V obou případech ji jistě nemáte jenom na práci, ale také pro zábavu. A s ní souvisí i nutnost vytvořit potřebné zázemí. Hitem jsou takzvané párty stany. Proč?

Dokonalá ochrana před deštěm

Ne vždy počasí vyjde a tak je dobré mít jistotu ochrany, pokud přijde menší přeháňka, nebo krátkodobý silnější déšť. Právě toto jsou situace, kdy může třeba zahradní stan 2x3m, ale i řešení jiné velikosti celkem bez problémů pomoci i vám. Stačí se jenom při koupi zaměřit na několik klíčových parametrů. Co se mezi ně řadí? Je to:

  • Materiál používané plachty
  • Voděodolnost používané plachty
  • Realizace impregnace

Dobrá volba, i když se počasí vyvede

Zahradní stany se ale hodí i ve chvíli, kdy se počasí vyvede a vy ho můžete označit jako dokonalé. Jde o chvíli, kdy bude obloha dokonale modrá a zcela bez mráčků. V takovém případě se sice můžete opalovat, ale také se můžete spálit, nebo mít úpal či úžeh. A jak proti tomu bojovat? Váš koupený nový skládací stan samozřejmě pomůže. Dokáže vám jednoduše vytvořit požadovaný stín, kde můžete trávit čas u stolu všichni, kdo jsou na seznamu hostů. Pro tento účel se hodí i v případě, kdy chcete vytvořit koutek pro děti, mimo přímé slunce.

Větru se nebojte

Na trhu jsou možnosti, které jsou dodávané také s praktickými bočnicemi. Díky tomu nemá párty stan jenom střechu, ale má také boční stěny. Co to znamená? Pochopitelně i dobrou ochranu proti silnějšímu větru. Jak moc může být silný, to záleží jak na materiálu, ze kterého budou bočnice vyrobeny, tak to závisí samozřejmě také na tom, jak odolná bude samotná konstrukce altánu. Robustní nůžkové provedení by dnes nemělo mít problém ani se silnějším větrem. A jelikož jsou dané bočnice snadno odnímatelné, můžete je pochopitelně umístit na tu stranu, odkud vítr přímo fouká.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *