fixservis

Přemýšlíte o rekonstrukci staršího bytu v Praze? Čím začít?

Bydlíte v Praze ve vlastním, ale starším bytě? Začínáte pozorovat, že vybavení vašeho bytu ani technický stav už rozhodně nejsou podle nejnovějších trendů? Nechcete se ale stěhovat z lokality, kterou jste si oblíbili, ale zároveň byste rádi bydleli komfortně a moderně? Pro komfortní bydlení není nutné kupovat byt v novém pražském developerském projektu. Bydlet moderně se dá i ve starších bytech. Jen je zapotřebí dokonale zvládnutá rekonstrukce. Ale kde začít?

Žádné neuvážené kroky

Myslete na to, že jakmile jednou sáhnete do zdiva, odrazíte první kachličku nebo odstraníte podlahu, už se to nedá vzít zpět. Už musíte pokračovat. U rekonstrukce bytů, zejména starších hrozí, že budete nuceni udělat více prací, než jste původně plánovali. Technický stav domu nemusí být takový, jaký jste předpokládali, a při rekonstrukci se mohou objevit problémy, které byste nečekali. Ze všeho nejdříve je tedy nutné posoudit detailně stav celého bytu, všech příček, rozvodů, podlah a dalších částí. Doporučujeme tedy spolupracovat s odborníkem.

fixservis

Nechte si vše posoudit a navrhnout správný postup

Nejlepší řešení je takové, že nejprve si necháte posoudit stav bytu odborníkem. V ideálním případě specializovanou firmou na rekonstrukce bytu v Praze. Této firmě řeknete své představy o novém bydlení. Firma na základě vašich představ zkontroluje všechny důležité části bytu, které se k rekonstrukci vztahují, a navrhne správný postup. Samozřejmě vám také nabídne provedení všech prací. Už je jen na vás, zda si zvolíte provedení vlastními silami nebo od firmy.

Náš tip: rekonstrukce na klíč

Existují 3 základní možnosti, jak rekonstrukci zvládnout. Tou první je rekonstruovat svépomocí. Pokud ale plánujete rozsáhlou rekonstrukci a nemáte potřebné zkušenosti a nářadí, nezkoušejte to. Sice můžete ušetřit, ale ve výsledku můžete udělat více škody, než užitku.

fixservis

Druhou možností je, že si na práce najmete řemeslníky – zedníky, instalatéry, podlaháře a elektrikáře. Existuje ale jen velmi malá pravděpodobnost, že všem řemeslníkům budou vyhovovat termíny. Práce na sebe musí navazovat a více na sobě nezávislých řemeslníků bude vše jen prodlužovat. Ideální volbou je provedení rekonstrukce na klíč od spolehlivé firmy. Firma sama naplánuje celý postup prací a zajistí si potřebné odborníky i to, aby na sebe jednotlivé činnosti navazovaly. Jak se dá proměnit starší byt v moderní bydlení, se můžete podívat zde.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *