zip_sáček_obalykredo

Praktické sáčky a pytle, které by v domácnosti neměly chybět

V každé domácnosti by se mělo nacházet dostatečné množství sáčků všech druhů a velikostí, neboť mají nespočet využití. Zabalíme do nich dětem svačinu, zamrazíme potraviny či slouží k odnesení odpadu. Podle čeho je vybírat a na co si dát pozor?

Ulehčete životnímu prostředí

Komu není ekologie lhostejná a upřednostňuje opakované použití obalů, oblíbí si uzavíratelné zip sáčky. Jejich velkou výhodou je univerzální použití, jímž může být zabalení, uschování či třídění předmětů nebo potravin. Jelikož se zavírají pomocí drážky, perfektně ochrání obsah před vnějšími vlivy, z nichž jmenujme hlavně vlhkost, prach a znečištění. Při jejich zavírání se nemusíte trápit hledáním gumiček nebo jejich zauzlováním. Zipovým uzávěrem je snadno rychle uzavřete i otevřete, aniž byste poškodili obal. To je právě jejich devízou, a proto je lze použít několikrát.

Upřednostněte papír před plastem

Také se vám doma z obchodů hromadí igelitové tašky? Vyměňte je za variantu z pevného kraftového papíru, která je díky pevnému plochému dnu velmi stabilní. Papírové tašky, které jsou 100% ekologické, se prodávají nejvíce v oblíbené přírodní hnědé variantě. Pětinásobně skládaná plochá papírová výztuž rukojeti jim zaručuje i značnou nosnost. Další možností je ucho kroucené. Tento typ tašek je vhodný pro lehčí nákup.

Pro snadnou manipulaci s odpadem

Pytle na odpad vybíráme dle objemu odpadkového koše a způsobu používání. Podle toho se od sebe jednotlivé materiály liší. Do domácnosti je proto vhodnější pevnější sáček z hladkého igelitu, do kanceláře, kde jsou koše méně namáhané, postačí pytle mikrotenové. Při výběru toho správného odpadového pytle pro vaše potřeby se rovněž řiďte počtem mikronů. Udávají sílu a jakost použitého materiálu. Čím je počet mikronů větší, tím je pytel na odpad odolnější.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *