Pořizujeme nové dveře

Dveře jsou důležitým prvkem interiéru. Do každé místnosti jimi procházíme, tudíž je neustále vidíme a používáme. Není proto divu, že je jejich správný výběr tak důležitý. I u dveří se s postupem času mění nejrůznější trendy a styly. Dejme si tak dohromady pár rad, díky kterým vyberete ideální dveře do vašeho bytu a domu.

Výběr dveří neuspěchat

Jako první jsou vždy vstupní dveře. Prochází se jimi dovnitř i ven. Měly by být dostatečně veliké pro pohodlný pohyb a design by si měl výborně rozumět se vzhledem domu. Do dalších místností můžete vybírat dveře speciálně podle jejich využití. Nabídka je široká, tudíž se zavděčí všem. Například do koupelny se hodí dveře odolávající vlhku, kterým nebude vadit občasná sprcha od dětí. Do pracovny se hodí zvukově izolační dveře. Na balkón jsou jistotou balkónové dveře. Udělají ho snadno přístupným a pustí dovnitř mnoho světla.

Mohou ušetřit množství místa

Dveře můžeme také dělit dle způsobu otevírání. Správný výběr může ušetřit množství místa. Pokud nemáte dost prostoru pro klasické dveře, tak sáhnete po zašupovacích dveřích. Ty se mohou zasouvat podle druhu do zdi nebo po stěně. Další možností jsou harmonikové dveře. Při výběru druhu musíme mít neustále na paměti, kam vlastně půjdou. Například do ložnice, kam chceme zvukově izolační, nemůžeme dát harmonikové. Jasnou volbou jsou v tomto případě klasické otočné.

Důležitost správného kování

Dveře se otvírají klikou. Hrají tedy velice důležitou designovou i funkční úlohu. Dveřní kování ale nejsou jen kliky, nýbrž i závěsy. Kování můžeme rozdělit na rozetové (část pro klíč a klika odděleně) a štítové (část pro klíč a klika spojeny). Můžete najít i interiérové dveře bez části pro klíč. Nejvýraznější částí je ale klika. Na výběr je nepřeberné množství nejrůznějších designů, které uspokojí i ty nejnáročnější. Výběr samozavíracích závěsů vám umožní dveře zavřít pouhým ťuknutím

Autor příspěvku: Josef Fencl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *