Obývací stěna a její renesance

Přestože dnešnímu modernímu bydlení asi nejvíce dominuje minimalismus, existuje i poměrně silný trend, který je v jistém smyslu protipólem oné moderní strohosti. Tento trend by se dal nazvat “klasickým” a svým způsobem odráží život, který není založen na nomádství dnešních mileniálů, kterým stačí skříňka na oblečení, stolek z přepravních palet a na něm opravdu velmi tenký notebook, tablet a nesmyslně drahý a večně zastaralý chytrý mobil, ale spíše na soustavném budování domova za pomoci, umu, fantasie a předmětů, které mají ducha, dají se ohmatat, jsou kdykoliv na dosah a nemají jen sterilní digitální formu změti jedniček a nul, oproti kterým je třeba je někam uložit. Na druhou stranu tento “klasický” trend je konformní s modernitou v úspornosti barev a důrazu na harmonii a tlumený kontrast jednotlivých kusů nábytku a dalších prvků, které dotvářejí celkový obraz konkrétního obytného prostoru.

 

Kam s nimi?

Díky výše zmíněnému trendu, kdy lidé zkrátka musí někam umisťovat předměty, kterými se obklopují, tak v dnešní době zažívá svoji renesanci obývací stěna, která se zdála být v jistém smyslu slepou větví. Již neplatí to, že by byly mimořádně nákladné a na trhu v současné době najdeme i kvalitní, a přesto levné obývací stěny, jejichž ceny startují zhruba od pěti tisíc korun.

Proč?

Obývací stěny umožňují díky variabilitě úložných prostorů najít vhodné místo pro takřka vše, co se v domácnosti může vyskytovat od knih a elektroniky, přes sbírku drahých rumů, deskových her až po sklenice, nádobí, čistící prostředky a suvenýry z dovolených. Jedná se navíc o velmi efektivní využití prostoru a volná obýváková stěna se tak rázem stane pomyslným středobodem celého bytu a to i z estetického hlediska, neboť moderní obývací stěny jsou svým designem a provedením na jedné straně nápadité a na straně druhé nevtíravé. Při volbě té správné stěny je však samozřejmě nezbytné volit obezřetně její povrchovou úpravu (většinou mají dekorativní melaminovou fólii) a barvu, aby nepůsobila vůči zbytku bytového zařízení jako pěst na oko. Oblíbenou variantou je bílá obývací stěna, která je do velké míry univerzální a působí tak ve většině interiérů organicky.

 

Customizace a harmonie

Jistou nepraktičnost obývacích stěn velmi dobře řeší obývací sestavy, které umožňují vysokou míru customizace, která je dnes mnohými preferována a vyžadována. Obývací sestavy se skládají z několika samostatných kusů, které mají jednotný styl. To umožňuje napasovat je daleko snadněji do daného prostoru a vytvořit tak samostatný harmonický mikrokosmos. Stěny je také možné u některých prodejců při koupi doplnit led podsvícením, které jim dodá šmrnc.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *