nahrivaci polstarek

Nahřívací polštářky a vše co o nich potřebujete vědět

Vy jste ještě nikdy neslyšeli o nahřívacích polštářcích? Ani netušíte, o jaký zážitek jste byli doposud ochuzeni. Garantujeme vám, že až nahřívací polštářek otestujete, získáte k němu velmi důvěrný vztah a nebudete se o něj chtít s nikým dělit. Jen velmi málo stačí, aby byl polštářek připraven vás kdykoliv zahřát, nebo naopak zchladit. Neodmlouvá a krásně hřeje. Klidně i vícekrát během dne. Zajistí vám příjemnou relaxaci, kterou si zasloužíte.

Jak na nás působí nahřívání?

Teplo a jeho blahodárný vliv na naše tělo oceňuje téměř každý z nás. Horká osvěžující sprcha nám vždy doslova nabije baterky a uklidní mysl. Bolavá místa si léčíme teplem již stovky let. Pro zmírnění celé řady zdravotních potíží se suché teplo dlouhodobě osvědčilo a poměrně rychle zaručí zklidnění bolestí a také uklidní vaši mysl i tělo.

Nemusíte se přitom omezovat jen na elektrické nahřívací deky a přikrývky. Můžete využít i zcela přírodní alternativy – zrní. Pohanková a obilná zrníčka by se daly přirovnat k rezervoáru tepla a po zahřátí navíc nádherně voní. To je přesně to, co si žádají vaše bolavá záda. Nebáli jsme se a nacpali do překrásného povlaku tolik zrníček, kolik se do něj jen vejde. Vznikl tak přírodní nahřívací polštářek.

Kdy vám pomůže zahřátí polštářku?

Bolavá místa na těle vám kromě nepopulárních léků spolehlivě zklidní i hřejivé teplo nahřívacího polštářku. Dlouhodobé bolesti zad, svalstva a kloubů se díky působení tepla z polštářku velmi rychle zmírní, nebo zcela vymizí. Zejména ženy ocení nahřívací schopnost polštářku při menstruačních bolestech. Odpadá tak rizikové plnění termoforu horkou vodou, který může vlivem příliš horké vody kdykoliv i prasknout a způsobit nepříjemné popáleniny. Polštářek skvěle pomůže při silné rýmě a nachlazení, pokud jej přiložíte k šíji a necháte působit.

Na obrázku níže najdete hlavní spektrum využití jeho hřejivého tepla:

kdy pomáhá teplo

Kdy vám pomůže jeho chladivý účinek?

Stejně jako teplo umí obilná a pohanková zrna účinně uchovávat také chlad. Rozhodně se polštářek nemusíte bát vložit do ledničky nebo mrazničky. Vymražení polštářku je stejně jednoduché jako jeho zahřátí. Z hygienických a funkčních důvodů jej vložte do sáčku a dejte do mrazivého temna.

Díky sáčku polštářek v mrazničce nenavlhne a nijak nezmění tvar. Netřeba se tedy obávat, že vám polštářek zmrzne do tvrdé nepoužitelné hroudy.

Pokud vás bolí hlava, nemusíte hned sahat po lécích. Uvidíte sami, jak vám polštářek dokáže pomoci. Citelně uleví i při bolestech zubů. Profesionální i amatérští sportovci moc dobře ví, jak dovede chlad ulevit od bolestí nataženého svalstva a otocích.

kdy pomáhá chladno

Jak to všechno funguje?

Použití je nesmírně jednoduché. Nahřívací polštářek nejrychleji rozehřejete v mikrovlnné troubě. Stačí k tomu pár desítek vteřin. Protože je doba nahřívání polštářku závislá na výkonu vaší mikrovlnné trouby, nemůžeme přesně specifikovat, jak jej dlouho ohřívat. Proto doporučujeme polštářek nahřívat postupně po 10 – 20 vteřinách. Pokud si však při vytahování polštářku popálíte prsty, pravděpodobně jste jej výrazně přehřáli.

Na ohřátí určitě nemusíte používat mikrovlnnou troubu. Perfektně jej rozehřeje i klasická trouba, horký radiátor nebo kachlová kamna na chatě. Mikrovlnný ohřev je však suverénně nejrychlejší metoda.

Polštářek po nahřátí vydrží sálat teplo 15 – 20 minut a pak jej můžete opětovně zahřát a nechat působit na vaše tělo.

Z čeho jsou polštářky vyrobeny?

Obilné polštářky mají magickou vlastnost. Po zahřátí voní jako právě vytažený chléb z pece. Proti svým pohankovým sourozencům vás také déle ohřejí. Obsah pohankových polštářků tvoří z více než 80% pšeničná nebo ovesná zrna. Zbytek dotváří šustivé slupky z pohankových zrn.

Pohankové polštářky jsou z většiny tvořeny pohankovými slupkami. Polštářek se perfektně přizpůsobí krční páteři a poskytne kvalitní oporu ramennímu svalstvu a oblasti šíje. Čištění polštářku je také snadné. V létě jej nechte pořádně prohřát pod slunečními paprsky. V zimě jej nechte pořádně vymrznout. Pohanková výplň polštáře velmi dobře absorbuje vlhkost a pot. Proti jiným polštářům ale nepřejímá nepříjemné pachy. Navíc absolutně neláká roztoče a je vhodnou alternativou pro alergiky.

10 největších výhod nahřívacích polštářků:

  • Velmi rychlý ohřev. Dlouhodobé sálání tepla
  • Obsah polštářku se snadno přizpůsobuje krční páteři a dalším záhybům těla
  • Dovedou vás pořádně zahřát i ochladit
  • Obsah si uchová své vlastnosti po dlouhá léta
  • Snadno pratelný potah polštáře
  • Překrásná vůně po zahřátí
  • Vhodné pro každou generaci bez rozdílu věku
  • Uleví od celé řady zdravotních neduhů
  • Pomohou se spoustou zdravotních potíží
  • Ryze přírodní materiál, vhodný pro alergiky.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *