Moderní koupelna: 10 tipů, jak na ni

Chcete, aby vaše koupelna šla s posledními trendy? Poradíme, jak vytvořit moderní koupelnu se vším všudy. Podíváme se na obklady a dlažbu, vybavení, dekorace či barevné možnosti, které stojí za to využít.

Pokud chcete vytvořit moderní koupelnu, pracujte s prostorem, který máte k dispozici, a využijte všechny jeho přednosti. Například pokud máte trámy v místnosti, můžete je ponechat neobarvené a nechat je vyniknout. Nebo do koupelny zakomponujte více dřevěných prvků a všechny slaďte do podobných odstínů.

Vsaďte na kvalitní a moderní materiály, jako jsou například velkoplošné dlažby nebo sklo. Méně je často více, a proto je dobré minimalizovat množství zdobení a soustředit se na praktičnost a funkčnost. Pro moderní vzhled koupelny se hodí i neutrální barvy a hladké povrchy. Dbejte také na dostatečné osvětlení, které dodá koupelně příjemnou atmosféru.

Díky tomu, že jsou pro tento styl typické zejména světlé barvy, hodí se i pro malé koupelny.

Využijte kovy a barevné kovy jako zajímavý designový prvek. Můžete například použít měděné nebo zlaté kohoutky, světla nebo zrcadla. Kovové detaily dodají koupelně luxusní vzhled a lze je snadno kombinovat s různými materiály, jako jsou například sklo, kámen nebo dřevo. Pokud se rozhodnete použít více barevných kovů, dbejte na to, aby se navzájem doplňovaly a nepůsobily rušivě. Zkuste například kombinovat měď a zlato nebo stříbro a černý kov. Kombinace s bílou barvou vypadá moderně a svěže.  

Volně stojící vany jsou ideální volbou pro moderní koupelny. Díky svému elegantnímu designu a čistým liniím přinášejí do prostoru luxusní a současný vzhled. Tyto vany jsou také velmi praktické, protože umožňují snadný přístup ke všem stranám a usnadňují údržbu. Existuje mnoho různých typů volně stojících van, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro váš prostor a styl. Dají se umístit do různých částí koupelny, například uprostřed místnosti nebo vedle okna, což dodá prostoru jedinečný charakter.

Sprcha je nedílnou součástí moderní koupelny a nabízí mnoho různých možností, jak ji přizpůsobit vkusu a vlastním potřebám. Existují různé typy sprchových koutů, jako jsou klasické kouty s vaničkou či walk-in sprchové kouty. K dispozici jsou také různé druhy sprchových hlavic, jako jsou dešťové sprchy, masážní sprchy nebo sprchy s termostatickou baterií. Kromě toho můžete volit mezi různými materiály, jako jsou sklo, kámen a keramika. Pro moderní sprchy jsou typické čisté linie, minimalistický design a funkcionalita.

Dřevěné prvky dodají koupelně hřejivou a příjemnou atmosféru. Navíc se skvěle hodí k betonu, kovu, sklu a téměř všem barvám. Použijte ho na podlahu, regály, police nebo v podobě umyvadlové skříňky. Dřevo nakonec pořídíte i ve formě dekorací.

Do koupelny vybírejte takové druhy dřeva, které jsou odolnější vůči vlhkosti. Například teak a dub.

Pohrajte si se zrcadly – jejich strategické umístění opticky zvětší místnost, a dokonce ji i s jejich pomocí můžete prosvětlit. Trendy jsou velká designová zrcadla, ať už hranatá nebo kulatá. V jejich blízkosti nebo po jejich stranách můžete umístit závěsná svítidla, vneste do moderní koupelny trochu klasiky a uvidíte, jak pěkně to spolu bude ladit.

Moderní koupelny nemusí být jen bílé a v jiných neutrálních tónech. Světlé či syté barvy jako oranžová nebo modrá dodají místnosti energii a originalitu. Kombinací různých barev vytvoříte zajímavé kontrasty a novou atmosféru. Po kterých sáhnout? Podívejte se na náš článek o barvách do koupelny.

Nebojte se použít výrazné odstíny na stěny, podlahy nebo pro dekorace. Moderní koupelny se vyznačují hravým a neotřelým designem, takže není důvod se držet pouze tradičních schémat. Dbejte ale na to, aby barevné kombinace byly vkusné a harmonické, ať prostor působí příjemně.

Výrazné dlaždičky k moderním koupelnám neodmyslitelně patří. Na obrázku uvidíte nejen vzorované oranžové, ale i bílé, které působí plasticky a prostoru dodají díky neobvyklé textuře šmrnc.

Do moderní koupelny neodmyslitelně patří dotyk zeleně a přírody. V kombinaci s bílou a dřevem se bude zelená perfektně vyjímat. Vyberte si rostliny, které se dobře hodí do vlhkého prostředí koupelny, jako jsou například kapradiny, bromélie nebo fíkusy. Můžete je umístit na police nebo zavěsit do stropu pomocí závěsných květináčů. Pokud máte málo místa, můžete si pořídit malé rostliny, které se vejde do regálů nebo na okno.

Betonové prvky jsou v poslední době velmi žádané. Jak je zapojit do koupelny? Ideálně skrze betonovou stěrku. Je levnější než obklad a docílíte tak vzhledu bez spár. Navíc je odolná a vlhkost v koupelně jí nevadí. K dispozici máte spoustu odstínů. Někdo vsází na světlé, ovšem i tmavý beton dovede být pro koupelnu tou pravou volbou. Zapojte ještě další, výraznější barvu (např. petrolejovou, jako na obrátku) a máte vyhráno.

Nejčastější dotazy

Jak vytvořit moderní koupelnu?

Využijte prostor, který máte k dispozici a všechny jeho přednosti. Máte v místnosti trámy? Zapojte je! Mezi další prvky moderní koupelny patří minimalismus, čisté linie a hladké povrchy. Zaměřte se na praktičnost a funkčnost raději než na bohatou výzdobu. V moderních koupelnách uvidíte například walk-in sprchové kouty, volně stojící vany či betonové prvky.

Jaké barvy jsou vhodné pro moderní koupelnu?

Do moderní koupelny se hodí neutrální barvy. Ovšem pokud vás srdce táhne jiným směrem, neostýchejte se a pusťte se do odvážnějších kombinací sytých a veselých barev.

Jaký typ dřeva se hodí pro koupelny?

Do koupelen se doporučuje vybírat druhy dřeva, které jsou odolnější vůči vlhkosti, jako jsou například teak a dub. Dřevěné prvky dodají koupelně hřejivou a příjemnou atmosféru.

Autor příspěvku: Anna Macurová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *