Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace umožňuje pohodlně ochladit místnost bez složité instalace a náročných stavebních úprav a v tomto článku se pokusíme nastínit, jak díky pořízení takovéhoto přístroje bude váš domov ještě pohodlnější a komfortnější.

Výhody mobilní klimatizace

Tento přístroj je jednoduchou, univerzální a zpravidla cenově dostupnou alternativou k centrální, či okenní klimatizaci. Princip mobilní klimatizace je prostý – nasává vzduch z prostoru, ochlazuje ho a následně ho žene zpátky do místnosti, přičemž teplý vzduch odvádí ven skrz hadici instalovanou do okna, zdi, či dveřmi do vedlejší místnosti. Ovládací prvky na jednotce umožňují upravit nastavení, jako je rychlost ventilátoru a teplota. Tyto přístroje jsou primárně určeny pro jednotlivé uzavíratelné místnosti, takže jsou ideálním řešením jako klimatizace do bytů, či do oddělených kanceláří. Snadné nastavení a přenositelnost, kompaktní design a kolečka, umožňují pohyb klimatizační jednotky z jedné místnosti do druhé a zpět s minimálním úsilím, případně si můžete klimatizace snadno převézt třeba na chalupu.

Výběr správné přenosné klimatizace

Správně zvolená mobilní klimatizace vám pomůže ochladit pokoj efektivně, proto vybírejte přístroj pečlivě s ohledem na velikost místnosti, do které je určen. Při výběru berte na zřetel výkon, hlučnost, rozměr a hmotnost, ale i energetickou náročnost přístroje. Neopomeňte vzít v potaz i další funkce, které mimo chlazení mají tyto klimatizace k dispozici, a které tvoří zařízení všestrannější a pohodlnější, jako je například odvlhčovač, který odstraňuje vlhkost ze vzduchu i bez chlazení, programovatelný časovač, dálkové ovládání, a některé jednotky mají i možnost topení.

Instalace a údržba klimatizace

Před samotnou instalaci přístroje se seznamte s pokyny a informacemi výrobce o jeho použití, údržbě a bezpečnosti. Zvolte ideálně umístění v blízkosti okna a dostupné elektrické zásuvky. Nastavení je poměrně rychlé a snadné. 

Přenosné klimatizační jednotky vyžadují jednoduchou údržbu. Vždy odpojte přístroj od napájení, než začnete.

  • dle potřeby vypusťte vodu z jednotky
  • čistěte vzduchový filtr každé dva týdny, nebo podle pokynů výrobce
  • pravidelně otírejte klimatizaci vlhkým hadříkem, abyste odstranili prach a setřete přebytečnou vlhkost suchým hadříkem.
  • u mobilní klimatizace nikdy nedoplňuje chladivo, je to podobné jako u ledniček

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *