PR-Forliving - výnos

Martina (31): Doprava „zdarma“ nakonec vyšla pěkně draze

Šetříme každou korunu. Doprava zdarma tak pro nás představuje důležitý argument pro výběr zboží a prodejce. Po této zkušenosti už budu opatrnější.

Naše rodina se zkraje příštího roku rozroste o dalšího člena, a tak potřebujeme spoustu nových věcí. Mimo jiné jsme se rozhodli pro nový, větší jídelní stůl se čtyřmi židlemi.

jídelní stůl

Po delším výběru jsme zvolili e-shop, který nabízel dopravu zdarma i k levnějším jídelním sestavám. Nenapadlo mě, že by v tom mohl být háček.

Dopoledne nebo odpoledne? Jedině za příplatek

Vzhledem k mému těhotenství nemůžu tahat těžká břemena. Snažila jsem se proto domluvit čas doručení na termín, kdy bude manžel doma. „Bohužel v rámci akce doprava zdarma si čas dodání zvolit nemůžete,“ zněla odpověď dispečinku.

Existuje tedy jiné řešení? Zněla moje otázka. „Standardně mimo akci si lze za příplatek zvolit čas ranní, dopolední, odpolední nebo večerní doručení, nyní ne,“ upřesnila paní z e-shopu.

Seděla jsem doma a čekala, co se bude dít

V den, kdy měli stůl doručit, jsem tedy zrušila schůzky a čekala. Ráno přišla SMS, že balík doručí dopoledne mezi 9 a 12 hodinou, tedy v termínu, kdy jsem sama doma. Přemýšlela jsem, že pokud bude balík moc těžký, zazvoním u souseda a požádám o pomoc.

V ceně máte doručení za první vrata

V 11:45, tedy těsně před vypršením termínu, dopravci přijeli. Balík vynesli z auta a položili za vstupní vrata na pozemek k našemu činžáku. Začínalo ale poprchávat a já viděla, že sama dovnitř určitě krabice nedonesu.

„V dopravě zdarma ale máte doručení jen za první dveře,“ zněla odpověď dopravce. Na to jsem byla připravená. Vytáhla jsem z peněženky stokorunu a ptala se, jestli to bude stačit. Pánové tedy donesli balík za vstupní dveře do domu.

Vyvezení výtahem do 5. patra? Dalších 350 Kč

Když už měli pánové balík naložený, zeptala jsem se na případnou cenu doručení až k nám do patra. Prý dalších 350 Kč. To jsem odmítla, nechala balík ležet za dveřmi a počkala na manžela.

Ponaučení: Zajímejte se o přesné podmínky dopravy zdarma

V rámci dopravy zdarma se zajímejte o to, kam přesně vám balík firma doručí. Bývá velký rozdíl mezi doručením pouze za první dveře čili venkovní vrata a vstupní dveře domu. Samozřejmostí by měla být možnost doplatit si výnos do patra.

Více zákazníků si však stěžuje na absurdní podmínky některých e-shopů, kdy v rámci akčních nabídek nelze výnos do patra oficiálně doplatit. Věc se musí řešit až na místě formou „úplatku“ řidiči. Spoléhat na jejich ochotu se však nemusí vyplatit.

Šetřete si čas i nervy: Nakupujte bez starostí u Nábytku FORLIVING

·       Doprava vlastními vozy kamkoli po ČR s doručením za vstupní dveře

·       Při nákupu nad 10 000 Kč doprava zdarma

·       Bezpečný výnos do patra za rozumné ceny

·       Dispečerky na telefonu od pondělí do pátku od 7 do 16 hodin

Šetřete sebe i své nervy: Nakupujte bez starostí u Nábytku FORLIVING.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *