Kovové ploty jsou opět v módě

Asi nikdo již dnes nepochybuje o tom, jak je oplocení domu a přilehlé zahrady v současné době důležité. Mnozí lidé vsázejí zejména na design, ale už tak moc nehledí na použitý materiál, ze kterého je plot vyroben a na jeho zpracování. Když se ale staví nové rodinné hnízdo, anebo se třeba opravuje stávající nemovitost, je třeba také myslet nejen na bezpečí, které nám oplocení přináší, ale i na jeho životnost. Oplocení odradí zloděje a ochrání i před zrakem kolemjdoucích. K perfektnímu vzhledu domu patří bezesporu vysoce kvalitní a vhodně zvolený plot.

Jak snoubit vkus s praktičností

V dávných časech lidé ploty ani nepotřebovali, pokud to nebyly ohrady pro chovaný dobytek. Dnes už je tomu ale zcela jinak. Jak se říká, oplocení domu by mělo být na první příčce při navrhnutí domu. Není možné stavět dům a opomenout tuto důležitou možnost. V dnešní době si můžeme zvolit třeba kovové ploty, anebo třeba různé drátěné, plastové a betonové modely. Faktem je, že všechno má vždy své pro a proti. Je třeba si vše důkladně rozmyslet a zvážit a neriskovat zbytečně drahocenně vydělané peníze. Dnešní odolné bezúdržbové kovové ploty vám udělají jistě radost.

Kde začít

Díky kovovým plotům dáte své nemovitosti i notnou dávku estetického designu a dopřejete svým domům notnou dávku elegance, luxusu a užitečnosti. Kovová řada dnešních plotů vám nabídnou dokonalý přepych s notnou dávkou praktičnosti. Nejenže si s kovovým plotem dopřejete skutečný luxus, ale zároveň tak dáte svému domu plot, který vám vydrží opravdu po dlouhá léta. Dalo by se říci, že vás takový kvalitní kovový plot fakticky přežije. Kovové ploty nabízejí mnoho výhod. Pokud jede o takzvaná plotová pole, dají se různě kombinovat. Máte pak na výběr z mnoha parametrů.

Kvalita za rozumnou cenu

Vždy dbejte na to, aby měly veškeré produkty splněny náročné normy týkající se nových vyhlášek platných v České republice i v zemích EU. Na prvním místě je vždy bezpečnost, praktičnost, vkus a dokonalost sladění s nemovitostí. Kovové ploty, ale i brány či branky jdou již dneska snadno a rychle kotvit například do zděných i kovových sloupů. Kovovými ploty darujte své zahradě i domu báječnou ochranu a skvělý design. Vše se vám pak na vzhledu, praktické stránce i bezpečnosti nastokrát vrátí.

Přesně na míru

Systém plotů a bran se dnes často vyrábí na míru podle konkrétního požadavku zákazníka. Spojení s kvalitou a precizním zpracování platí nejen u plotů, ale i u výroby plotů a bran. Hutní materiál je v dnešní době vysoce kvalitní a s příslušnými atesty. Sváry i konstrukce se žárově pozinkují, dostanou tak kvalitní antikorozní ochranu na všech vnějších i vnitřních plochách. Na horní konce plotů se velmi často připevňují koncovky v podobě galvanicky pozinkovaných odlitků v různém designu. Moderní lakování v odstínech RAL nebo železo-slídovými barvami s hrubou strukturou dává dokonalý vzhled. Další možností je vhled patiny s podkladem takzvané kovářské černé barvy nebo ponechat kovový plot se základní ochranou zinkem. Na trhu je nepřeberné množství kombinací.

Montáž plotů

Montáž plotů specializovanými firmami je dnes velmi jednoduchá a používají se k ní speciální závěsy, které se jednoduše šroubují do zděných pilířů nebo třeba do ocelových sloupků. Na připravené závěsy se plot připevňuje pomocí šroubů a kloboukových matic. Je zde i možnost délkového nastavení v případě nerovnosti terénu nebo nepřesného vyzdění pilířů. Také závěsy jsou galvanicky zinkovány a jejich konečná úprava se shoduje s příslušným plotovým dílcem. Plotové výplně lze osadit do branek, křídlových i posuvných bran, Ty se dnes vyrábí a dodávají i včetně jejich automatizace na klientovo přání.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

2 komentáře: „Kovové ploty jsou opět v módě

  DonLabuznik

  (9.12.2018 - 2:28)

  Proto jsem se také rozhodl, že zainvestuji do zabezpečení mého domu. Takže vedle kamerového systému a alarmu přibylo i zcela nové oplocení pozemku od http://www.amstor.cz/pletivo , které podle mě zloděje dokonale odradí.

  Jakub

  (14.3.2020 - 21:24)

  My máme také kovový plot. Nejen, že je pěkný, ale když se patřičně ošetří, tak vydrží několik desítek let. Já jsem si vybral teflonování, které zajistí, aby železo vypadalo pořád stejně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *