Klimatizace, dostupný komfort

Tento článek je věnován všem, kterým je v létě velké teplo v prostorách kde pracují, či bydlí. Pokud má takový stav přímý a neúměrný dopad na možnost užívání daných prostor, je na čase zamyslet se nad investicí do klimatizačního systému.

Dostupná řešení

V nabídce firem zabývajících se klimatizačními systémy naštěstí najdete řadu multi-split klimatizačních systémů, díky kterým můžete chladit nebo vytápět několik místností najednou s využitím pouze jedné vnější jednotky. Pro každou klimatizovanou místnost si přitom můžete vybrat vnitřní jednotku z řady kazetových, nástěnných nebo parapetních vnitřních jednotek dle osobní preference s přihlédnutím k potřebnému chladícímu výkonu. Všechny vnitřní jednotky z těchto řad se dají různě kombinovat. Pokud je například vzhledem k dispozicím prostoru nutné umístit v jedné kanceláři parapetní klimatizaci a do druhé kanceláře použít kazetovou, variabilita systémů to umožňuje.

Mobilní klimatizace jako levná alternativa

Mobilní klimatizace jsou pak alternativou v prostorách, kam nemůžete běžné klimatizace z různých důvodů umístit. Nijak se nemontují, a lze je snadno přesouvat z místnosti do místnosti. Mobilní klimatizace do bytu odvede všechen horký vzduch pomocí hadice ven, přičemž kondenzát se vypaří spolu s ním při chlazení. Hledáte-li mobilní klimatizace do větších prostor, jako jsou různé haly nebo prodejny, vyberte si z nabídky dvoudílné klimatizace. Vysoký výkon a efektivita se v tomto případě téměř vyrovná běžným nástěnným klimatizacím. Nejste si jisti, zda zvolit běžnou mobilní klimatizaci nebo dvoudílnou? Specializované firmy Vám ochotně a kvalifikovaně poradí, přičemž pokud klimatizaci prostoru řešíte pouze v rámci omezeného časového horizontu, je možné mobilní klimatizaci i zapůjčit, což se hodí i v těch případech, kdy si nejste jisti zda koupě takového systému bude mít kýžený efekt. Výhodou mobilních klimatizací je mimo jiné i to, že jsou řádově mnohem levnější, než klimatizace běžné.

Montáže klimatizace v režii profesionálů

Pokud jste již učinili rozhodnutí, že vhodným řešením pro váš prostor je klimatizace klasická, tedy nikoliv klimatizace mobilní, jejíž použití se řídí jasně stanovenými pravidly a nepotřebujete k jejich využití pomoc žádného kvalifikovaného technika, doporučujeme využít služeb specializovaných firem, které na základě technické prohlídky určí to nejefektivnější řešení samozřejmě s přihlédnutím k vašim finančním možnostem a to bez ohledu na to, zda je vaším cílem klimatizovat jednu kancelář, nebo celou budovu.

Montáž klimatizačního systému, pokud nejste z oboru, či nejste vyloženě technickými typy a k vašim koníčkům nepatří například výškové práce (klimatizační jednotka je vesměs umístěná na plášti budovy), je dobré ji přenechat profesionálům, a to i vzhledem k tomu, že bezzávadovost instalace ručí a jsou na ni pojištěni.

Velkou výhodou je i to, že dodavatelé vesměs garantují kompletní servis, v rámci kterého odstraní nedostatky, které se v celém průběhu užívání mohou objevit. Standardem také je záruční doba v délce 36 měsíců od uvedení do provozu a v případě, že uzavřete s danou společností servisní smlouvu, je tuto záruční dobu možné prodloužit. Společnost, která se zabývá montáží klimatizací v Praze .

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *