O nevalné kvalitě potravin se mluví čím dál častěji. Maso není výjimkou, zvláště to mleté. Pokud chcete mít jistotu, že budete konzumovat kvalitní mleté maso, pořiďte si mlýnek na maso a umelte si je sami.
Pokud se chcete stravovat zdravě, možná patříte k těm, kteří se na mleté maso v obchodě dívají s mírnou nedůvěrou. Těžko si představit, co vlastně mleté maso opravdu obsahuje. Chcete-li mít jistotu, kupte si čerstvé maso, které si sami vyberete, a umelte si jej sami. Mlýnek na maso vám stačí i ruční. Klasika je totiž prověřená. Masové mlýnky jsou robustní a mají velkou výdrž. Pokud se vám přeci jenom něco opotřebuje, ztratí nebo pokazí, náhradní díly k mlýnkům na maso běžně zakoupíte.
Mlýnek na maso
Tradiční mlýnky na maso jsou praktické a precizně provedené. Jsou skvělým pomocníkem ve vaší kuchyni, ale i v restauraci nebo v řeznictví. Hravě umelou maso, cibuli, česnek i housku. Díky nim si můžete pochutnat na skvělé domácí sekané, hamburgeru, tataráku, klobásách, plněných? paprikách, karbanátcích i paštice. Kvalitní mlýnky na maso a náhradní díly lze koupit online. Často jako bonus dostanete k masovému mlýnku i sadu nástavců na plnění klobás.
Chtějte vědět, co jíte
Kvalitu masa poznáte podle jeho vzhledu a vůně. Čerstvé maso má matný povrch a lehce nasládle voní. Staré maso má už povrch lesklý, je na pohmat mazlavé, někdy se olupuje a jeho vůně je mírně nakyslá. U masa v obalu vždy kontrolujte datum spotřeby a neporušené balení. Koupené maso dejte co nejdříve do nejchladnější části ledničky, nebo rovnou zpracujte. Pokud kupujete maso vakuově balené, lze jej skladovat v původním obalu. Z klasické vaničky jej vyndejte, ať neleží na podložce nasáté krví, kterou maso načichne. Zabalte vaničku do potravinářské fólie a udělejte do ní 3 malé dírky, aby maso mohlo dýchat. Maso nemyjte, jinak ztratí barvu i chuť. Před mletím jej zbavte šlach a tučných částí, nakrájejte na menší kousky a ta pak umelte na mlýnku na maso.