10 tipů jak si zpříjemnit balkón v létě

Houpací síť

Když máte k dispozici klidně i malý balkon, neváhejte jej využít pro zpříjemnění letních chvilek. Dřevěná podlaha je velmi příjemná. Mřížkové výplně vám zajistí větší soukromí a romantická houpací síť s polštářky vám dovolí dopřát si příjemnou pohodičku. Pohodlné křeslo, přehoz i koberec doplněný kytkami a lapačem snů vám navodí velmi příjemnou atmosféru.

Sladké lenošení

Na svém balkonu si můžete užít sladké lenošení. Postel či pohodlná matrace plná měkkých polštářů s jemným plédem přímo zve ke sladkému lenošení a romantickému pozorování večerní oblohy plné hvězd. Příruční stolek, květiny ve váze a servírovací podnos s drinkem a světlem svíček doladí útulný vzhled. Světelné girlandy podtrhnou večerní atmosféru ve dvou.

Blankytná romance

Přírodní či umělý ratan je posledním hitem. V kulatém křesle s měkkým polstrováním doplněným modrými polštářky vznikne dokonalá blankytná romance. Pár květin v květináči s rozpustilou tříkolkou doplní i doba, kdy balkony ovládnou zelené či rozkvetlé truhlíky. Ve světle svíček v křišťálově průzračných svícnech si vychutnáte kouzelné letní večery.

Prosklená lodžie

Máte-li prosklenou lodžii, neváhejte ji využít, i když se jedná o úzký prostor. Klidně ji vyplňte celou matracemi a romantickými polštářky. Něžná houpací síť, do které si lehnete, vás přenese do sladkých volajících dálek plných snění. Zastínění proti slunci zajistí závěs a dotyk přírody dodá pár květináčů se zelení. Pro chladné večeři přidejte jemný pléd.

Plno zeleně

Pokud vám chybí příroda a nemáte zahrádku, přeneste si ji prostě na balkon. Zaplňte si jej nádobami a květináči se spoustou stromků, keříků, zelených i kvetoucích rostlin. Podlahu pokryjte příjemným přírodním dřevem, krásnými oblázky i plochými nášlapnými kameny. Pak se ve své zeleni ztraťte na pohodlné lavičce plné polštářků se sklenkou domácí limonády a oblíbenou knihou.

V rytmu kovu

Velmi oblíbeným nábytkem je i zahradní kovový nábytek. K zábradlí se skvěle hodí a doplní celkový ráz balkonu. Konečný vzhled zjemní závěsné truhlíky a květináče v pestré paletě všech možných barev, tvarů a dokonce i vůní. Příruční servírovací stolky, girlandové žárovičky, svíčky a chutné občerstvení na večer navodí atmosféru nezapomenutelného letního večera.

Betonová lavička

Naprosto nevšedním stylem vám uzoučký balkon doplní betonová lavička ve starověkém stylu, která navodí dávné časy. Jde o velmi moderní prvek, který se v poslední době vrací. Příjemné měkké polstrování, teplé plédy na vlahý večer a měkký polštář vám přinese pohodlí. Vhodně zvolený korespondující květináč s rozkvetlou náručí narcisů vám zlepší náladu.

Čistý styl

Pro milovníky čistého stylu a romantické či vážné hudby je zasklená lodžie jako stvořená. Klasický vinil, staré desky a gramofon, doplní famózní poležení v houpací síti, kde můžete snít své tajné sny. Něžné kytky v truhlících a květináčích, prostý přírodní koberec z ratanu, to vše je jednoduché a prosté. Dobu vaší relaxace nic nenaruší.

Decentní styl

Decentní a nadčasový styl přináší tmavé barvy, chladivý kov, plechový kbelík naplněný ledem, chladící lahve na večer. Romantické kovové lucerny, světelné girlandy, pár květináčů se zelení a rozseté plátky růží. Pár sklenic, svíček i misek s občerstvením čeká na romantikou opojenou, zamilovanou dvojici. Prosté a skvostné. Pro letní večeři je prostředí jako stvořené.

Něžná moskytiéra

Praktická i něžná moskytiéra vás večer ochrání před obtížným hmyzem, který bude chtít váš balkon navštívit při světle svíček. Ratanové křeslo, na jehož polštář usedl něžný motýl, se velmi dobře hodí k obnaženým cihlám. Praktické poličky, kovové květináče a něžná zeleň květin. Prostředí jako stvořené pro večer s knihou a sklenkou vína.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *