10 důvodů pro myčku nádobí

Myčka nádobí stále není běžnou součástí všech domácností, přitom šetří nejen vaše peníze, ale i váš čas. V tomto článku najdete deset hlavních důvodů, proč o její koupi začít vážně uvažovat.

1. Ušetří váš čas

Ruční mytí nádobí je nevděčný úkol, který zabere spoustu času a rozhodně se nedá považovat za oblíbenou činnost. Vložení nádobí do myčky zabere pouze pár minut, stejně jako jeho vytažení a uklizení. Jistě si dovedete představit zábavnější činnosti, kterými se doma zabývat.

2. Spoříte peníze

Podle statistik je myčka až o 40 % levnější, než ruční mytí v dřezu. Myčka ohřívá pouze nezbytné množství vody a nevzniká tak žádná tepelná ztráta. Nešetříte tedy pouze váš čas, ale i energie, tedy peníze.

3. Spotřebujete méně vody

Myčka nádobí spotřebuje pouze čtvrtinu vody, kterou použijete při mytí v dřezu. Optimální spotřeba s myčkou nepřesáhne 12 litrů, což je oproti průměrným 40 litrům na ruční mytí značná úspora a jeden z hlavních argumentů, proč si myčku pořídit.

Tip: Podívejte se na moderní a úsporné myčky nádobí s funkcí Smartflex od výrobce Gorenje. Nyní za akční ceny a s třemi měsíci na vyzkoušení.

4. Neničíte si ruce

Saponáty jsou k pokožce agresivní a i s použitím rukavic svoje ruce rozhodně nešetříte. S myčku nádobí se také při mytí nikdy neříznete, nezlomíte si nehet a vyloučíte všechna další možná zranění.5. Nemusíte utírat nádobí

Utírání nádobí nemá rád nikdo, ovšem pokud necháte nádobí pouze oschnout u dřezu, zůstanou na něm zaschlé nevzhledné kapky. Právě této starosti vás myčka zbaví, jelikož nejen myje, ale i suší. Pokud zvolíte vhodný mycí program, vyndáte z ní nádobí dokonale lesklé a to bez námahy.

6. Nádobí je lépe umyté

Nádobí z myčky je obvykle i lépe umyté, neboť se používá mnohem teplejší voda, než jakou snesou vaše ruce. Zatímco běžná teplota vody používaná při mytí v dřezu je zhruba čtyřicet stupňů, myčky používají vodu teploty až osmdesát stupňů. Dosáhnete tak tedy mnohem lepšího výsledku.

7. Myčka desinfikuje

Právě díky možnosti použití horké vody je myčka nádobí skvělým prostředkem k desinfekci nádobí. Mytí nad teplotu sedmdesáti stupňů již má sterilizační účinek, při kterém se dají desinfikovat například i dětské lahvičky a jiné nádobí. Zvláště, pokud máte doma děti nebo zvířata, tuto výhodu velmi oceníte.

Zajímavost: Zvolíte-li energeticky úsporný program, můžete mytím v myčce ušetřit až 60 % energie, 50 % vody a 75 % času.

8. Budete mít stále uklizeno

Velkou výhodou myčky nádobí je praktická možnost ukládání špinavého nádobí ještě před samotným mytím. Na dřezu se vám tedy nebude povalovat žádné nádobí, ale bude elegantně ukryto uvnitř myčky. Kuchyň tak bude stále dokonale uklizená.

9. Nemusíte být doma

K dalším výhodám patří, že myčka pracuje, i když jste zrovna v práci nebo kdekoli jinde. Navíc vyplavení kuchyně nebo sousedů se bát nemusíte. Snad všechny typy mají pojistku proti nechtěnému vytečení vody. Tato funkce je často označována jako aquastop či waterstop. Při poruše se zavře přívod vody, a to i když spotřebič není právě zapnutý.

10. Myčka nádobí si nestěžuje

Jistě znáte hádky v domácnosti kvůli dlouho neumytému nádobí. Věčné téma, kdo bude umývat a kdo utírat, s pořízením myčky nádobí okamžitě odpadají a ve vaší kuchyni zavládne opět klid a pohoda.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *