trendy_na_zahradě_PR

Zahradní nábytek 2022 – trendy je houpání, pohodlí a unikátní design

Přemýšlíte o tom, že si vybavíte terasu, balkon nebo dvůr? Budujete bazén nebo altán s krbem a říkáte si, že by se k tomu všemu hodil fešný nábytek? Rádi se řídíte aktuálními trendy, o kterých ale zároveň víte, že ještě nějaký ten pátek vydrží? 

Pakliže máte kladné odpovědi, je tento text přesně pro vás. Podívejte se na trendy v zahradním nábytku pro rok 2022, o kterých můžeme s jistotou říct, že ještě pár let setrvají.

Trend č. 1: Kvalita

Ať se píše jakýkoliv rok, kvalita je trendy vždycky. Ať tedy vybíráte mezi dřevem, plastem, ratanem, umělým ratanem, hliníkem nebo jiným kovem, vždy si zkontrolujte, že se daný materiál dočkal správné povrchové úpravy a že je dostatečně silný na to, aby měl dlouhotrvající výdrž. To jsou totiž základní dva ukazatele kvality zahradního nábytku.

Například dřevo by mělo být namořeno do zdravotně nezávadných mořidel, případně nalakováno. Jestliže budete mít dřevěný nábytek celoročně venku, počítejte i vy s občasným ošetřením – tomu se vyhnout nedá, dokonce ani s většinou dřev tropických

A co se tloušťky týká, zmiňme, že například dřevěný stůl by se měl dostat minimálně na tři centimetry tloušťky. Že je konstrukce základem kvalitního zahradního nábytku, a čím ještě se při výběru kvality řídit, se dočtete v článku Jak poznat kvalitní zahradní nábytek?

Trend č. 2: Pohodlí

Přestože dlouho nebylo pohodlí v kurzu, zažívá v posledních letech velký comeback. Hlavně díky lockdownu, kdy trávíme doma a na zahradě o hodně víc času, než kdy dříve. O to víc si přejeme sedět nebo ležet v pohodlí a těšit se na přicházející jaro i léto. 

Pohodlí není poznat na první pohled, a tak se vyplatí se po něm pídit v různých recenzích, uživatelských zkušenostech. Díky rostoucím objemům online nákupů i v oblasti nábytku se začíná rozmáhat též databáze uživatelských ohlasů na zahradní nábytek. Čas strávený procházením recenzí rozhodně nebude ztracený! A dokud nebude možné se do obchodu dostavit osobně, jde vlastně o jedinou schůdnou cestu.

Jestli je pohodlnější dřevo nebo kov, případně ratan, to nelze jednoznačně říci, protože každý nábytek se dá doplnit o měkoučké polštáře, sedáky a další podložky. Spíše vycházejte z toho, že kovový nábytek je skladnější a určen do menších prostor, kdežto ten dřevěný potřebuje mnoho místa. Ratan a umělý ratan jsou někde mezi.

Trend č. 3: Houpání

Možná jste si už také všimli, že na mnoha terasách a balkonech se v poslední době objevují houpačky všech velikostí a druhů. Není divu, že se houpání stalo prvotřídním trendem: nabídne totiž tolik vyhledávaný uklidňující a uvolňující efekt

Nesouhlasíte s tím, protože se vám zvedá na houpačce žaludek? Možná jste nevěděli, že je to jen otázka zvyku a místa, kam se díváte. I vy si časem na jemné houpání navyknete, když ovšem budete houpání sledovat (zavření očí opravdu může u citlivějších lidí způsobit mírnou nevolnost).

K mání jsou jak sólová závěsná křesla, tak i velké hollywoodské houpačky, které se umějí rozložit na prostorné houpací lůžko pro více lidí. Aktuální nabídku mnoha typů houpaček a závěsných křesel na zahradu i do haly, do obýváku, pro děti i pro dospělé najdete v letáku XXXLutz, který nese výstižný název Nejnovější trendy v zahradním nábytku

Trend č. 3: Unikátní design

Nebyla by to současnost, aby se trendem nestal unikátní design, včetně oblasti zahradního nábytku. Prahneme po rozmanitosti, takže zatímco jeden upřednostní strohé a funkční tvary, jiný se raději schoulí do bohatých polštářů a měkkých matrací. 

Velký prostor pro unikátnost nabízejí zahradní křesla, sedačky nebo i opalovací lehátka. Jistě najdete taková, která se přesně trefí do prostředí, ve kterém je chcete používat. Čím neotřelejší design, tím déle vydrží váš zahradní nábytek supermoderním. Jestli váháte nad výběrem zahradního nábytku podle vzhledu, nevadí. Připravili jsme pro vás návod Jak vybrat pěkný zahradní nábytek.   

Něco z vás

Ať už dáte přednost kterémukoliv z výše zmíněných trendů, vždy byste měli mít po koupi pocit, že v tom nábytku je něco z vás. Něco, čím vás zaujal, čím vám vyhovuje a proč se do něj vždycky rádi schoulíte či naopak natáhnete v celé své délce a vstříc slunečním paprskům!

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *