Čistička vzduchu pro alergiky

Vyčistěte vzduch ve vaší domácnosti

Možná již víte, že kvalita ovzduší se na podzim a v zimě výrazně zhoršuje. To je samozřejmě dáno topnou sezónou, ale také tím, že se více lidí přesunuje zpět do aut. Čistička vzduchu může být tím správným řešením pro udržení kvality vzduchu ve vaší domácnosti na vysoké úrovni. Dobrou volbou i na zimu je také zvlhčovač vzduchu. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou jejich přínosy ve vaší domácnosti.

Čistička vzduchu nejen pro alergiky

Ačkoli je čistička vzduchu pro alergiky velmi užitečná a dokáže výrazně zvýšit kvalitu jejich života, rozhodně neplatí, že ji využijí pouze oni. Zvýšit kvalitu ovzduší ve vaší domácnosti můžete i vy ačkoli žádné příznaky alergie nemáte.

Kvalitní čistička vzduchu totiž dokáže zničit téměř všechny bakterie a viry, které se po vzduchu v domácnosti pohybují. Poradí si také s drobnými částicemi a sníží množství prachu ve vzduchu, což znamená menší námahu při uklízení a snížení nutnosti jeho stírání.

Při výběru čističky vzduchu je nutné zvážit, jak účinná při čištění vzduchu je. Tedy jestli dokáže vyčistit viry, bakterie, ale i drobné poletující částečky. S tím jde ruku v ruce její filtrační systém, kdy se obvykle doporučuje HEPA filtr, protože dokáže zachytit právě všechny drobné části. Dobré je také zamyslet se nad jejím výkonem, hladinou hluku a samozřejmě také cenou.

Zvlhčovač vzduchu se hodí i do zimních období

Dalším účinným nástrojem pro zvýšení kvality ovzduší ve vaší domácnosti je zvlhčovač vzduchu. V letním období je ideální pro alergiky a astmatiky, kterým suchý vzduch může ztěžovat dýchání. V zimě zase účinně zvlhčuje vzduch vysušený topením. Zvlhčovače navíc dokáží bojovat proti šíření chřipek a dalších virů v domácnosti, jelikož vyšší vlhkost vir neutralizuje.

Nic se ale nemá přehánět, což platí i o zvlhčovači. V zimě se například ideální vlhkost domácnosti má pohybovat mezi 45 až 60 %. V létě pak od 40 do 55 %. V opačném případě hrozí riziko vzniku plísní, které doma určitě nechcete. Je také nesmírně důležité zvlhčovač pravidelně čistit a dezinfikovat, aby nerozprašoval spolu s vodní párou do vzduchu i jiné škodliviny.

Zdroj obrázku: Andrew Angelov / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *