Zlatý dukát se jménem

Spoříte si zlato na důchod? Víme, jaký kus nesmí chybět ve vaší sbírce

Přemýšlíte nad budoucností a chcete si dopřát pohodlný důchod bez starostí o své živobytí? Trápí vás postupné stárnutí české populace, negativní změny v důchodovém systému a stále se posouvající hranice odchodu do penze? Pak je na čase začít pořádně investovat, abyste z práce odcházeli bohatí. Proč se spoléhat právě na zlato?

Odolný instrument

Drahé kovy jsou dost specifická součást celkového portfolia. Určitě by neměly tvořit jeho drtivou většinu. Měly by jej spíše doplňovat, abyste dosáhli diverzifikace a zabezpečení. Právě v tomto ohledu je zlato geniální pomocník.

Na rozdíl od všech ostatních druhů investic totiž nemá tendence v časech krizí klesat na ceně. Zatímco ostatní složky se v nelehkých dobách propadají klidně až o 50 %, zlato ve stejném období získává na hodnotě. Bavíme se tedy o protiváze celého portfolia. Nemluvě o tom, že má také mnohem menší volatilitu, díky čemuž zmírníte následky krátkodobých výkyvů.

Znáte zlaté dukáty?

Nejlepší je fyzické držení zlata. Žádná čísla na internetu. V tomto ohledu se lidé spoléhají hlavně na zlaté slitky, zatímco opravdoví znalci a sběratelé zase na mince. V poslední době jsou však populární i zlaté dukáty od Pražské mincovny, na nichž je vyryté jméno i příjmení majitele. Jedná se o kusy s hmotností 3,49 gramu, průměrem 20 milimetrů a ryzostí 23,66 karátů.

Takový investiční předmět slouží nejen jako zabezpečení a zhodnocení vložených financí (za posledních osmnáct let si zlato připsalo 400 %!), nýbrž i jako elegantní doplněk do vitríny. Má totiž sentimentální hodnotu.

Chcete se na něj podívat? Pak si rozklikněte webové stránky pod výše vloženým odkazem, vyplňte své jméno, příjmení a poté se před vámi objeví vyobrazení potenciálního dukátu. Ve finále jej stačí jen koupit.

Zdroj obrázků: ceska-jmena.cz

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *