fotovoltaika-alpha-storion_PR

Sluneční elektrárna

Obnovitelné zdroje jsou stále častějším tématem médií, ale i domácností. Potřeba nových zdrojů energií a k tomu čisté planety bez uhlíkové stopy začíná být celkem urgentní. Častým řešením se nabízí sluneční elektrárna, která v dnešní době plné nejistot dokáže zbavit občany závislosti na distribuční síti.

Proč si pořídit fotovoltaiku?

Hlavní důvody k pořízení vlastní sluneční elektrárny jsou jen dva, ale za to vydají za 100. Ceny energií se každým dnem zvedají a je jen otázka času, kdy bude elektřina jen výsadou bohatších rodin. Existuje ale cesta, jak svou domácnost zásobovat energií, která je zdarma. Jednou z alternativ je právě fotovoltaika. Solární panely při dobrých podmínkách dokáží zásobovat vaši síť, a dokonce vytvořit i něco navíc, co od vás odkoupí distributor. Fotovoltaika se dá pořídit i s baterií, kam si můžete elektřinu ukládat na horší časy (třeba na zimu).

A druhým důvodem, proč si pořídit sluneční elektrárnu je pomoc matičce Zemi. Solární panely umožňují šetrné získání elektrické energie a odklon od fosilních paliv. I proto je zařízení fotovoltaiky dotováno státem, pořizovací cena pro vás tedy nemusí být vysoká.

Jak je to s dotacemi?

Celá Evropa si v posledních letech uvědomuje, že je naše planeta v dezolátním stavu a snaží se proti jejímu pustošení bojovat, jinak tomu není ani v České republice, která se své občany snaží podporovat v koupi prostředků pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Zelená úsporám je program, který nabízí zaplacení až 50 % nákladů, maximální částka, kterou můžete obdržet, je ale 200 000 Kč. Program má fungovat do roku 2035, nebo do vyčerpání financích k tomu určených.

Kde si pořídit fotovoltaiku?

Jelikož se nejedná zrovna o drobné finanční částky, je třeba volit kvalitní firmu, která vám zaručí dobrý produkt, ale i  instalaci,. Takovou společností je Fukční domy s.r.o.  instalující fotovoltaické systémy  německého výrobce Alpha Ess, který vytváří osvědčený systém Alpha Storion.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *