Pořídili jste si starší rodinný dům a nemůžete se zbavit plísně na zdech? Problém bude spočívat v nedostatečně zaizolovaných zdech. Do sanace se raději nepouštějte sami, pokud nejste zkušení zedníci. Abyste dosáhli kýženého výsledku a jednou pro vždy se zbavili plísní, obraťte se na specializovanou firmu. Ta vám sanaci provede rychle, spolehlivě a bez zbytečných nákladů navíc. Jaké metody sanací profesionální firmy nabízí a v čem jsou dobré, se dočtete o pár řádků níže.
Metody sanace vlhkého zdiva
Dříve se sanace prováděly pracně a zdlouhavě ruční pilou. Tímto způsobem byste pravděpodobně postupovali v případě, že byste se rozhodli odvlhčit zdi svépomocí. Existují však daleko rychlejší a efektivnější způsoby. Mezi nejčastější sanační metody patří podřezání zdiva řetězovou pilou či diamantovým lanem. Tímto způsobem se vytvoří spára mezi zdí a jejím okolím. Do takto vyřezaného prostoru se vloží plastová folie sloužící jako izolace vlhkého zdiva. Jakmile je prostor ve stavební konstrukci vyplněn hydroizolačním materiálem, provede se odborná injektáž cementovou směsí, kterou se spára zacelí. Než se však pustíte do sanace zdiva, je nutné, aby statik posoudil stav celé stavby vašeho domu.
Podřezání diamantovým lanem
Metoda podřezání diamantovým lanem je rychlá a vhodná prakticky pro každý typ zdiva. Nemusí vás trápit ani tloušťka zdí, diamantové lano si poradí s tlustými i tenkými. Při použití této metody se nejprve do domu vyvrtají díry s nadefinovanými rozestupy. Těmito otvory se pak lano protáhne a provede se řez. Podřezání zdiva diamantovým lanem je možné provést vodorovně i svisle, avšak je potřeba mít kolem domu dostatečný manipulační prostor. Tato metoda se tedy nehodí tam, kde jsou stísněné podmínky pro práci. Zda je pro sanaci vašeho domu vhodnější podřezání diamantovým lanem či řetězovou pilou, posoudí kvalifikovaný zaměstnanec specializované firmy.