HT-dveře_staré

Rekonstruujete byt nebo dům? Poradíme vám, kdy je nejlepší okamžik k pořízení bezpečnostních dveří

Výměna dveří za ty bezpečnostních s sebou přináší i nahrazení starých zárubní za nové. Kdy je pro to nejlepší doba, aby na sebe práce navazovaly a vše šlo jako po másle?

S novými dveřmi vyměňte i zárubně

Kvalitní bezpečnostní dveře budou s nejvyšší pravděpodobností vážit mnohem více než vaše stávající dveře. Výrazně by tak zatěžovaly panty, které k nim nejsou uzpůsobené. Se starou zárubní navíc nikdy nedosáhnete takových těsnicích vlastností jako s novou. Zajistíte si sice lepší bezpečnost, rozhodně ale nedocílíte potřebné protihlukovosti ani tepelné izolace. Sebelepší bezpečnostní dveře bez nové zárubně jsou tedy poměrně zbytečnou investicí.

výměna dvěří

Není rekonstrukce jako rekonstrukce

Při úvahách nad výměnou starých dveří za bezpečnostní vchodové dveře záleží na rozsahu prací. Při náročnější rekonstrukci nechte výměnu na dobu, kdy jsou hotové bourací práce, odvezena stavební suť a vystavěny nové konstrukce (například ze sádrokartonu nebo Ytongu). 

Proti poškození skvěle poslouží ochranná folie

Při koupi vchodových bezpečnostních dveří do domu nebo bytu vám je výrobce dodá s ochrannou folií. Ta je odolná například proti postříkání barvou. Vřele tedy doporučujeme ponechat ji až do finálního úklidu. Pokud ji z jakéhokoliv důvodu odstraníte, poslouží jako ochrana i karton, do kterého byly dveře zabaleny. 

HT-Dveře

Pokud pokládáte novou podlahu, poraďte se o načasování výměny s dodavatelem dveří

Bezpečnostní dveře jdou namontovat před i po pokládce, často se však podlaha umísťuje i pod práh dveří, a tak je lepší počkat. Při výměně budou mít totiž montážníci jasnou představu o konečné výšce podlahy. V případě montáže před pokládkou je třeba znát čistou míru výšky podlahy a pohlídat si, aby se nevstupovalo na práh dveří, který zůstane podložený klínky. V opačném případě by mohlo dojít k jeho prohnutí a poškození. 

Podívejte se, jak taková výměna dveří probíhá:

Vyberte si dodavatele, na kterého se můžete spolehnout

Když už se hodláte pustit do komplexní rekonstrukce, oslovte dodavatele bezpečnostních dveří, který vám bude maximálně nápomocen. Skvělou volbou je firma HT dveře. Má spoustu zkušeností a její zaměstnanci jsou vyškolení odborníci. V ceně nových dveří máte i zárubně a montáž. Můžete si být tedy jistí, že výměna proběhne profesionálně a že vám nové dveře budou na 100 % sloužit. 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *