cihla_porotherm

Jaké druhy stavebního materiálu existují?

Pokud se pouštíte do rekonstrukce rodinného domu, bez vhodného stavebního materiálu se rozhodně neobejdete. V podstatě nezáleží na tom, zda plánujete změny v exteriéru, nebo interiéru, protože stavební materiál potřebujete tak či tak. V následujících řádcích vám představíme nejčastější produkty, které si zákazníci objednávají při modernizaci svého obydlí.

Zdicí materiál

Žádná nemovitost se neobejde bez zdicího materiálu. Při výstavbě zcela nového objektu potřebujete cihlové zdicí systémy, pórobetonové tvárnice, ale i materiál pro zdění stropů. Stejně tak se neobejdete bez cihel, překladů a lícového zdiva.

Střešní krytiny

Střecha je považována za nejslabší článek nemovitosti, a proto byste se na ni měli také zaměřit. Střešní krytina rozhoduje o tom, jak kvalitní budete mít střechu nad hlavou. Vybrat si můžete z pestré škály systémů. Sehnat se dají jak tradiční materiály, tak i ty moderní.

Stavební chemie

Ze stavební chemie využijete silikonové tmely, polyuretanové pěny a akrylátové tmely. Určitě se podívejte na penetrace, ať už na dlažbu, kámen, omítku či cihelné zdivo.

Komínové systémy

Dalším velice důležitým prvkem rodinného domu je komínový systém. Jestliže tedy disponujete kotlem na tuhá paliva, nebo plynovým kotlem, bez komína se neobejdete. Důležité však je zvolit vhodnou alternativu.

Izolace

Závěrem ještě musíme zmínit izolační materiály. Jestliže nemáte zateplený dům, určitě se na izolaci zaměřte, protože vám ušetří spoustu peněz během topné sezóny.

Pokud hledáte stavební firmu, která nabízí prodej stavebního materiálu, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu STAVEBNINY LIBUŠÍN Ivo Klug s.r.o., jež najdete na webové stránce www.stavebniny-libusin.cz. Spokojeni budete po všech stránkách, tedy jak s pestrým produktovým portfoliem i cenovou politikou e-shopu.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *