Jak a kde prodat nábytek? Poradíme kam umístit inzerát

Starý nábytek můžete darovat za odvoz, odvézt do sběrného dvora, nebo jej zkusit prodat. Pokud nechcete starší nábytek hned vyhodit, protože může ještě někomu posloužit, poradíme vám, co s nimi.

Máte pocit, že už se do vašeho sklepa či na půdu už opravdu nic nevejde a nevíte, kam se starým nábytkem? V první řadě je dobré se pozeptat v okolí, jestli by se váš starší nábytek někomu nehodil. Můžete je zkusit prodat v bazaru, nebo třeba přes internet. Záleží na tom, zda jej potřebujete ihned dostat z domu, nebo tam ještě chvilku vydrží. Některá města pořádají i oblíbené bleší trhy.

Bleší trhy

Bleší trhy se rozšířily i v České republice. Těm, co se chtějí zbavit starých věcí, přiláká ty, kterým naopak přijdou ještě užitečné. Za poplatek si pronajmete na dopoledne třeba jen 1 m a vyskládáte zboží, které si kolemjdoucí mohou koupit. Bleší trhy probíhají třeba v Praze na Náměstí míru nebo na náplavce u Palackého náměstí asi jednou za měsíc. Konají se ale i v menších městech, třeba v Brně či v Olomouci.

Nábytek nespalujte

Zkuste nábytek nejdříve nabídnout svým známým nebo jej prodat za symbolickou cenu přes internet. Pokud se neprodá, pamatujte, že velkoobjemový odpad nepatří do popelnice ani vedle ní. Zřejmě jej pak obec nakonec odveze, ale starý gauč či skříň patří do sběrného dvora. Určitě jej také nepalte doma. Moderní spalovny mají několikastupňové filtry. Přistavit si můžete nechat i kontejner.

Annonce

Portálů, kde se můžete zbavit starých a nepotřebných věcí, je opravdu mnoho. Velmi známá je například Annonce.cz, která funguje formou statických inzerátů. Výhodou je, že nabízený předmět lze snadno najít pomocí textových vyhledávačů. Proto jej najde přesně ten, kdo jej hledá a šance na jeho prodej je tak opravdu vysoká. Inzerát lze zveřejnit i zdarma.

Aukro

Portál Aukro.cz nabízí možnost prodeje za stanovenou cenu, nebo formu dynamické dražby přinášející kupujícím více adrenalinu. Možná vás překvapí, komu ještě vaše staré křeslo, gauč, komoda či skříň přijde vhod. Lidé si navíc zakoupený nábytek také většinou úplně sami rádi odvezou a vy tak budete bez práce. Menší předměty se pak obvykle zasílají spíše poštou. I zde lze snadno najít předmět pomocí vyhledávačů. 

Bazos

Bezplatná inzerce je možná i na portálu Bazos.cz. Můžete zde svůj nepotřebný nábytek prodat, ale zároveň jej i najít, pokud právě něco sháníte. Výběr různých kousků v mnoha stylech je opravdu velký.

Avízo

Inzerce, která také dobře funguje a můžete sem vložit svůj inzerát zdarma, je na portálu Avízo.cz, kde je sekce nábytek a bytové doplňky podobně jako na jiných webech přehledně rozčleněná do mnoha dalších podkategorií. 

Profit-inzerce

Bazar nábytku, kde najdete inzeráty na prodej nebo koupi nábytku, vybavení kanceláří, obchodů a prodejen najdete i na portálu Profit-inzerce.cz, kam lze dát soukromé inzeráty zdarma. Podkategorií je zde opravdu víc než dost.

Nábytek-bazar

Jak název napovídá, bazar nábytku, použitého i nového, najdete na portálu Nabytek-bazar.eu. Inzerce je zdarma a najdete zde inzeráty z celé ČR. Nábytek může být jako vždycky, z masivu, rustikální i skandinávský, vhodný do domů, bytů i kanceláří.

All-bazar

Svůj nábytek můžete zdarma inzerovat třeba i na All-bazar.cz. Můžete tak sami přispět do velmi pestré nabídky použitého, zánovního i nového nábytku, který určitě ještě někomu dobře poslouží a udělá radost.

Bazar

Dalším portálem, kde lze zadat inzerát zdarma je třeba Bazar.cz. Prohlédněte si aktuální inzeráty na prodej v kategorii nábytek, ať víte jak inzerovat a vložte svůj inzerát zdarma. Podobných portálů je mnohem více.

Zkuste sociální sítě

Vsadit můžete i na sociální sítě. Na Facebooku je mnoho stránek a skupin, kde se nábytek nabízí k prodeji nebo jen za odvoz. Najdete i ty členěné na jednotlivá města a okresy. I tak se pak dá vyhnout nutnosti řešení složité logistiky s dopravou.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *