Fotovoltaika se vyplatí bytovým domům i SVJ

Fotovoltaika se teď vyplatí i bytovým domům a SVJ

V loňském roce nastaly legislativní změny usnadňující využívání solární energie pro bytové domy. Sdílené solární panely na bytový dům jsou z hlediska zákonných norem sice náročnější na řešení, nicméně existují společnosti, které vás celým procesem provedou.

Fotovoltaika pro bytové domy je v posledních měsících obrovským tématem, přičemž při výběru společnosti, která zakázku bude realizovat, byste měli dbát na kvalitu, nikoliv na cenu. Fotovoltaické systémy pro bytové domy jsou komplexnější záležitostí a vyžadují zkušeného dodavatele. Na českém trhu existuje spousta takových firem. Obraťte se však na takovou, která má pevné zázemí a mnoho spokojených zákazníků, jako je například ARPEG.

Výběr správného dodavatele je alfou a omegou

Zaměřte se na dodavatele, kteří už mají zkušenosti s řešením fotovoltaiky pro bytové domy, aby vám poskytl kvalitní poradenství ohledně návratnosti fotovoltaiky, navrhl optimální řešení na míru vašemu bytovému domu a taktéž za vás vyřídil všechny potřebné podklady i povolení.

Vzhledem k tomu, že v současné době Česká republika poskytuje nemalé dotace na fotovoltaiku, byla by obrovská škoda takové šance nevyužít. Společnost ARPEG je ochotná zúčastnit se i schůze SVJ, kde představí solární panely, jejich využití a taktéž možnou úsporu všem zúčastněným.

Fotovoltaický systém by měl být bezúdržbový

Ideální fotovoltaický systém by měl být téměř bezúdržbový, a proto se ptejte i na to, jestli vám daný dodavatel zajistí případný záruční a pozáruční servis. Vy se tak nebudete muset o nic starat, ale v případě potřeby zkontaktujete dodavatele, a ten už všechno ostatní zařídí. Fotovoltaika na bytový dům představuje efektivní využití energie s ohledem na energetickou bilanci objektu.

Solární panely jsou investicí na desetiletí

Fotovoltaika pro SVJ má jeden hlavní cíl, a to snížit energetické náklady nejen ve společných prostorách, ale i v jednotlivých bytech. Sice zpočátku jako SVJ splácíte úvěr na solární panely, ale po splacení budete jako bytový objekt naprosto soběstační.

Podívejte se na to i z hlediska investičního. Když budete chtít v budoucnosti bytovou jednotku prodat, můžete si říct o vyšší částku, protože na energetickou soběstačnost bude v nadcházejících letech kladen stále větší důraz.

Montáž fotovoltaického systému

Fotovoltaika na panelový dům je nenáročná i z hlediska montáže, přičemž se do infrastruktury nemovitosti zasahuje minimálně. Vhodná je tedy klidně i pro starší bytové domy, kde jsou aktuálně energetické náklady vysoké kvůli nedávno se zvyšující ceně elektřiny a plynu.

Další otázkou, kterou si majitelé jednotlivých bytů často kladou, je bezpečnost. APREG používá moderní konstrukční řešení a zakládá si na kvalitních materiálech zajišťujících vysokou úroveň bezpečnosti a odolnosti proti vnějším vlivům.

Propojení systému s mobilní aplikací

Chytrým řešením patří svět, což platí i u fotovoltaických systémů. APREG nabízí solární panely, které si snadno propojíte s mobilní aplikací, a tím pádem můžete kontrolovat a řídit systém z jakéhokoliv místa.

Začínáte s fotovoltaikou? Nešlápnete vedle

Zapomenout nesmíme ani na to, jak jsou na tom fotovoltaika pro bytové domy a dotace. Všechno záleží na konkrétním řešení, od čehož se pak odvíjí i výše dotace, která se šplhá do statisíců, takže úspora je významná. Dotace vám vyřídí přímo dodavatel, vy se tak nemusíte zabývat byrokracií a administrativou.

Společnost APREG se vyznačuje kompletním interním zpracováním projektů. Disponuje zkušeným projekčním a realizačním týmem, což znamená, že se nemusíte obávat žádných administrativních záležitostí. Pro nezávaznou poptávku kontaktujte tuto společnost přes její webové stránky a obchodní tým se vám bude věnovat.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *