Obývací pokoj tapety

Závěsy a tapety: Jak si jimi zútulnit domácnost?

Každý z nás si přeje, aby právě náš domov byl místem, kde se cítíme dobře, v bezpečí a je nám v něm útulno. Jak toho ale docílit? S těmi správnými doplňky je to hračka. Které to jsou?

Vykouzlete útulné a přátelské prostředí díky závěsům

S pomalu se blížícím příchodem jara se nemůžeme dočkat slunečních paprsků a toho, až navštíví naše domovy a prozáří i ty nejtmavší kouty. Proto je načase roztáhnout závěsy a vpustit si do bytu více slunce. Ovšem pozor. S příchodem teplých měsíců závěsy z oken rozhodně nesundávejte. Kromě toho, že mají své praktické využití, a když jsou zatažené promění vás domov v útulný prostor, mají i estetické využití. Nechte je proto viset na oknech a dovolte jim, aby i na jaře a v létě dodávaly vašim oknům majestátní vzhled.

Originální prvek k prozáření a zútulnění místnosti

Víte, jaký další prvek váš domov zaručeně rozzáří a dodá mu úplně nový vzhled? Originální tapety. Nemusíte je použít k vytapetování všech místností. Úplně postačí, pokud do některé místnosti použijete pouze jeden pruh, který šikovně umístíte například vedle stolu, za gauč nebo pod nástěnné hodiny.

S čím sladit tapety? Odpověď je nasnadě.

Jaké tapety ale do dané místnosti zvolit a s čím je sladit? Odpověď je nasnadě. Zkombinujte barvu tapet s barvou závěsů. Tím docílíte toho, že se budou oba prvky skvěle doplňovat a interiér nebude působit překombinovaně. Kromě barevného zkombinování se snažte také o zkombinování vzorů. Tím vytvoříte v interiéru harmonii, která bude fungovat.

Přestaňte si již dále lámat hlavu nad tím, čím svůj domov zútulnit a místo toho začněte jednat. S blížící se dobou jarního úklidu je totiž také ideální čas na změnu vzhledu vašeho domova. Vytvořte si doma útulný prostor, který bude barevný, harmonický a ve kterém se budete cítit báječně. Postačí k tomu vhodně zvolené závěsy a tapety.

Zdroj obrázku: Enrika Samulionyte / Shutterstock.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *