zateplení_střechy_PR

Zateplení domu vám ušetří peníze

Divíte se, proč jsou vaše výdaje za energie tak vysoké? Možná je to způsobeno právě energetickou nehospodárností vašeho obydlí. Pro tuhle situaci existuje jednoduché řešení v podobě zateplení domu.

Plaťte méně v létě i v zimě

Jestliže nad izolací stále váháte, jistě vás zaujmou důvody, proč se tato investice rozhodně vyplatí. Přínosy zateplení domu pocítíte jak v letních vedrech, tak v zimním období, kdy je třeba topit. Díky kvalitně provedenému zateplení dokážete ušetřit až 50 % financí, co byste dříve dali za topení. Uspořené peníze posléze můžete využít mnohem efektivněji.
 
Horké letní měsíce zase svádí k pořízení klimatizace. Izolace domu si však dokáže poradit i s tímto problémem, takže budete před vedrem lépe chráněni. Ve výsledku tedy možná žádnou klimatizaci potřebovat nebudete, případně opět rapidně snížíte náklady na její provoz. Nenechte se odradit poměrně vysokou počáteční investicí, se kterou se zateplování stavby pojí. Když si to propočítáte, tak zjistíte, že se vám finance co nevidět vrátí, ba dokonce jich v budoucnosti uspoříte o dost více.

Někdy postačí jen zateplení střechy

Pokud se nechcete pouštět do zateplování celé stavby, nevadí. Někdy je dostačujícím řešením i pouhé zateplení střechy, případně zateplení stropu. Sice neuspoříte tolik energie, ale stále je to lepší než nic. Zateplení taktéž velice prospívá zdivu a celkové kondici domu. Teplotní stálost, jež se tam po zaizolování vytvoří, pomáhá udržet domek bez plísní a jiných škůdců.
 
Další možností, jak se chránit před nepřízní počasí, je určitě zateplení fasády. Kromě benefitu v podobě nižších účtů za energie mimo jiné získáte nový vzhled vašeho obydlí. Rekonstrukce fasády je po několika letech nevyhnutelná, a takto lze spojit dva úkony do jednoho, čímž uspoříte nejen mnoho času, ale opět také peněz.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *