Barový stůl

Zařiďte si vlastní domácí bar podle nejnovějších trendů

Když se konečně rozhodnete přestavět svůj sklep nebo část obytných prostor, pak pokud hledáte něco zábavného a funkčního, proč nepřidat pěkný a moderní bar?

Bar obvykle zahrnuje nábytek, který patří zároveň do kuchyně: skříň, pult, dřez a baterie s různými spotřebiči. A to vše s úmyslem sloužit rodině a přátelům. Má to být zábavné, relaxační místo, kde si dospělí mohou dlouhé hodiny popovídat u oblíbeného nápoje či stolování.

Pokud zvolíte suterénní bar, pak můžete mít například hernu a bar nebo domácí kino s barem. Přemýšlejte také o lázeňské koupelně s barem v rohu.

Jestliže se rozhodnete pro moderní bar, níže naleznete top trendy, které vám pomohou s designovými nápady.

Přidání podpultových prvků

Design baru obsahuje skromné vestavěné skříně s nádobím a sklenicemi, pracovní plochu pro nápoje a občerstvení. V roce 2019 se začínají často přidávat chladicí jednotky a vestavěné mikrovlnky.

Místo toho, abyste použili jednu barovou skříňku na skladování nápojů, využijte oddělených prostor, které vám také zajistí možnost různých teplot pro různé typy nápojů.

Na trhu jsou k dispozici různé druhy chladniček na víno a chladičů nápojů. Pokud používáte často také horké nápoje, ujistěte se, že budete mít poblíž vašeho baru mikrovlnnou troubu či vařič.

servis jídelní sety

Skladování vína

Pokud jste znalec vína nebo nadšenec, pak byste měli vážně myslet na to, jak budete víno ukládat. Jak se víno skladuje, ovlivňuje jeho kvalitu. Mít zvláštní skladování pro láhve vína je také důležité pro rozvržení vašeho baru. V roce 2019 naplňuje více majitelů domů atraktivní a funkční skladovací prostory svými víny. Při plánování úložiště si můžete zapamatovat několik věcí:

  • Uchovávejte víno na chladném místě. Teplo ničí příchutě vína. Ideální rozsah je 7–18 stupňů Celsia.
  • Pokud se rozhodnete pro lednici, neuchovávejte víno déle než několik měsíců. Problémy mohou způsobit i chladné teploty.
  • Víno skladujte při stálém teplotním rozsahu. Kolísání od horké k studené teplotě způsobí, že vzduch vstupuje přes korek.
  • Pokud chcete mnohem větší možnosti skladování, jeden kreativní nápad je skrýt víno za velkými skleněnými dveřmi v barovém prostoru.

Jednoduchý, ale elegantní design

Design barů si zaslouží skvělý vzhled. Vytváření jednoduchých, ale nóbl barů je trend, který se rychle uchytil. Majitelé domů utrácejí stále více peněz za správný design. Jedná se o efektivnější design, který se zaměřuje pouze na základní skříně a prostor pro pracovní plochu potřebný pro sezení.

Nástěnné skříně se používají šetrně, pokud vůbec. Namísto toho můžete k dalšímu skladování využít plovoucích polic na zdi. Používejte high-end design včetně malované truhlářské práce, přírodní kámen nebo křemenné desky a vizuálně oprýskané dlaždice. Obyčejně se používají extravagantní barové návrhy, nebo naopak poměrně jednoduché. Tyto extrémní volby se nepoužívají vždy, ale lidé mají tendenci si vybrat jednu nebo druhou možnost.

Otevřené police

Jak bylo zmíněno výše, mnoho barových návrhů se pohybuje směrem k modernímu designu. To zahrnuje neutrální barvy, jednoduchý nábytek a žádné nadměrné nástěnné skříňky. Používají se spíše otevřené police a plovoucí regály. Instalace otevřených regálů má dvě výhody.

První výhodou je využití skladovacího prostoru, který není rušivý. Je to nízkoprofilový vzhled, který je ideální pro moderní bar. Za druhé je to skvělý způsob, jak předvést svá vína a sklenice, což dodává příjemný pocit. S otevřenými policemi si také můžete zahrát s osvětlením a vytvořit tak nějaké úžasné efekty.

Vzorky a barvy dlaždic

Bar musí vyniknout nad zbytkem domu. Musíte se zde cítit zábavně a umělecky. Podlahy a stěny jsou tím nejlepším místem, jak můžete tento vzhled a pocit dodat. Použijte odvážné dlaždice se směsí barev nebo umělecké vzory vytvořené pomocí mozaikové dlaždice. Můžete vytvořit stěnu pomocí tapety, malby, dlaždic nebo velkého uměleckého díla.

Zábavní prostor

Váš domácí bar by měl mít s největší pravděpodobností hudbu a možná i televizi. To je trend, který bude i nadále velmi populární v roce 2019, protože majitelé domů se snaží dát svým barovým prostorům zábavné využití.

Stačí přidat televizi, abyste mohli sledovat sporty, situační komedie, hudební videa nebo cokoli jiného, ​​co vás baví. Chcete-li rozšířit možnosti zábavy, zvažte přidání hudebního systému, ideálně bezdrátového systému, abyste se vyhnuli rušivým kabelům. Když rozšiřujete možnosti zábavy, zvažte pohodlné sezení. Místo toho, abyste měli jen barové stoly a židle, můžete přidat i pohovku nebo křesla. Tímto způsobem budete chtít zůstat a sledovat film.

Zajímavé deskové materiály

Zatímco bar se může v některých ohledech podobat kuchyni, majitelé domů také chtějí něco trochu odlišného od toho, na co jsou zvyklí. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použití více unikátních materiálů na barovém pultu.

Namísto obvyklých křemenných, mramorových, žulových nebo obkladačkových variant můžete najít něco jiného, ​​jako je dřevo, nerezová ocel, nebo dokonce beton. Tyto alternativní možnosti vytvářejí specifický prostor. Dřevo dělá z baru příjemné a autentické místo. Ocel je moderní a průmyslová. Beton také poskytuje průmyslový pocit. Skleněné barové desky jsou něco, co je třeba zvážit, pokud chcete luxusní bar, protože sklo může být vyleptáno jakýmkoliv designem. Sklo je také skvělou alternativou vysoce kvalitních materiálů, jako je křemen a žula.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *