Výběr bazénu na zahradu

Výhody vlastního bazénu a tipy pro jeho snadný výběr

Proč mít na zahradě vlastní bazén, kam jej postavit a který typ si vlastně pořídit? Sepsali jsme pro vás hlavní výhody, které z vlastnictví bazénu vyplývají a přidali pár tipů na to, jaký bazén si vlastně můžete pořídit.

Vlastní bazén se vám vyplatí

Jaké jsou největší výhody vlastního bazénu v zahradě? Kromě toho, že ho máte po ruce kdykoliv na obloze vysvitne slunce a dostanete chuť se vykoupat, mít vlastní bazén se vám vyplatí i po finanční stránce. Stačí si spočítat, kolik byste zaplatili za pravidelné vstupy do veřejného bazénu nebo na koupaliště a k těmto vstupům připočítat také peníze, které by padly na občerstvení ve stáncích. Do vlastního bazénu vstup neplatíte a občerstvení si můžete nachystat sami a neplatit za něj žádnou přirážku. Investice do bazénu se vám tak velmi rychle vrátí.

Dostatek soukromí a přehled o kvalitě vody

Rádi se koupete o samotě pouze se svou rodinou a přáteli a máte rádi klid? Obojí si můžete ve vlastním bazénu užít dosyta. K tomu přidejte také to, že máte přehled o kvalitě vodě ve vašem domácím bazénu a přesně víte, v čem se koupete. Na veřejném koupališti či v bazénu vás již nikdo nepotká.

Jaký bazén si zvolit?

Rozhodli jste se, že si na zahradu postavíte bazén, ale nyní si nevíte rady s jeho výběrem? Koupit si můžete klasický nafukovací bazén, finančně výhodný nadzemní bazén, jenž je oproti nafukovacímu stabilnější, případně investovat do zapuštěného či polozapuštěného typu. Druh bazénu vybírejte s ohledem na to, jak často jej budete využívat a pro kolik lidí.

Vlastnictví bazénu skutečně přináší samé výhody. Kdykoliv dostanete chuť na koupání, můžete se smočit ve svém bazénu, a přitom si užívat klid, ticho, pohodu a dokonale čistou vodu. Za vstup ani občerstvení si nemusíte připlácet a libovolnou svačinu si můžete pohodlně připravit v kuchyni nebo třeba i na venkovním grilu.

Zdroj obrázku: O.PASH / stock.adobe.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *