stěhování_nábytek_PR3

Velký nábytek není vše! Na jaké důležité věci lidé při zařizování bydlení zapomínají?

Dokud se člověk nestěhuje, neví, kolik má věcí. Tak nějak by se dalo charakterizovat každé stěhování. Teprve až věci naskládáte do krabic, zjistíte, jak objemný váš majetek je. 

Při pohledu na tu hromadu dojdete k závěru, že potřebujete nábytek – a to pořádný, abyste měli vše kam uklidit. Snadno zapomenete na drobnosti, které vám v závěru se stěhováním a prvními týdny bydlení pomohou více než obří bytelná skříň. I když… i ta se samozřejmě hodí.

Krabice první záchrany

Než začnete balit, vytvořte si takzvanou krabici první záchrany. Nebo dvě. Jedná se o krabici, do které sbalíte vše, co budete potřebovat v prvních dvou týdnech, případně do doby, než budete mít čas vybalit. Sbalte se, jako byste se chystali na dovolenou a přihoďte něco navíc. 

Začněte oblečením a hygienickými potřebami, přidejte vše, co potřebujete do práce a nejnutnější nádobí, abyste se měli z čeho najíst. Nezapomeňte na ručník, toaletní papír a další potřebné věci.

Na závěr nezapomeňte na to nejdůležitější – popisovat, popisovat a popisovat. Při balení můžete mít pocit, že víte, co jste kam dali, ale až budete stát v novém bytě a před hromadou padesáti nepopsaných krabic, budete se jen těžko rozpomínat, co jste kam dali. Najednou vám bude chybět nabíječka na mobil, nenajdete rozečtenou knihu a o teplých ponožkách ani nemluvě.

Spočítejte si, kolik vás stěhování bude stát

Kauce, první nájem, poplatek realitní kanceláři a základní vybavení – už jen tyto položky naznačují, jak finančně náročné stěhování může být. Jestliže jste utratili všechny své úspory za prvotní náklady spojené s pronájmem a na některé důležité věci vám nezbývá dost peněz, mohla by vám pomoci malá půjčka 5 000 Kč

Takovou částku budete s největší pravděpodobností hned po další výplatě v plné výši vrátit, avšak během stěhování vám může výrazně pomoci. Vzhledem k nízké částce není nutné dokládat výši příjmů ani jiné dokumenty, které by vyřízení zpomalovaly. Navíc je bezúčelná, a tak nikdo nebude chtít vědět, na co jste peníze použili.

I když se nejedná o tolik peněz, určitě je potřeba si spočítat, zda vrácení v termínu bude skutečně možné. Nové bydlení znamená odlišné náklady, na které jste doposud nebyli zvyklí. Odhadnou, co si můžete a nemůžete dovolit, může být mnohem složitější. Proto zpočátku rozhodně neždímejte svůj rozpočet úplně do sucha, ať vás nepotká nějaké nemilé překvapení.

Drobnosti, bez kterých nelze bydlet

Jak už jsme zmínili, pořádná skříň, postel a sedačka sice patří mezi nezbytnosti, ale zdaleka nejsou tím jediným, co v novém bydlení budete potřebovat. V zaslepení velkými kusy nábytku lidé často zapomínají na menší, avšak nezbytné vybavení. Patří sem například:

  • Zrcadlo – Ranní líčení nebo kontrola outfitu před odchodem do práce či kritický pohled na nadbytečná kila. Funkčnost zrcadla se nezapře v žádné domácnosti.
  • Spotřební materiál – Papírové utěrky, toaletní papír, ubrousky, papírové kapesníčky nebo filtry do kávovaru. Při nastěhování do nového bytu budete mnohem dříve potřebovat toaletní papír než poličku na knížky.
  • Košíčky a úložné krabice – Rozměrný nábytek je super a police ve spíži také. Pro udržení pořádku však budete navíc potřebovat praktické krabice a košíčky, které vám pomohou roztřídit věci při vybalování z krabic. Můžete je mít nachystané ještě dříve, než budete mít samotný nábytek.
  • Ramínka – Další drobností, na kterou se často zapomíná, jsou ramínka na oblečení. Máte novou prostornou skříň? Výborně! Teď ještě dostatek ramínek, abyste měli oblečení na co pověsit.
  • Lustry a žárovky – Abyste mohli poskládat nový nábytek nebo začít vybalovat, potřebujete na to především vidět a na denní světlo se věčně spoléhat nelze.

Pokud máte všechny věci výše zajištěné, dá se předpokládat, že už ze startu budete spokojeně bydlet. Ostatní důležité věci se budou postupem času objevovat také, avšak pokud je nebudete postrádat už během prvního týdne, dá se předpokládat, že se bez nich bez problému obejdete do doby, než si na ně našetříte.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *